Profesor Andrzej Paczkowski o marcu ’68 r.

Marzec był jednym z kilku publicznych, bulwersujących wydarzeń, które określały, czym jest system i pozwalały wielu ludziom, chociaż oczywiście nie wszystkim, lepiej zrozumieć, na czym ten system polega, gdzie są jego silne i słabe punkty – powiedział PAP prof. Andrzej Paczkowski z Instytutu Studiów Politycznych PAN.

Paczkowski przypomina, że sprawy ekonomiczne nie miały wtedy żadnego znaczenia, a protesty studentów były buntem przeciwko systemowi władzy.

 

 

Jeśli ktoś domaga się wolności, to domaga się także, siłą rzeczy, demokracji. Tym szerszym przesłaniem marca było przesłanie demokratyczne – dodał profesor.

 

 

→ PAP / (kk)

9.03.2018

• serwis: PAP Media

• źródło: PAP

• foto: IPN

 

 

0
0

One thought on “Profesor Andrzej Paczkowski o marcu ’68 r.

 • 09/03/2018 at 15:53
  Permalink

  Miałem wtedy 20 lat. A prezydent Duda miał przyjść na świat dopiero za 4 lata. Tyle hałasu o to czego dopuściła się Milicja i ORMO na rozkaz kacyków z PZPR i SB. Kardynał Wyszyński w tamtych czasach jak dobrze pamiętam też przepraszał ale Niemców i prosił o przebaczenie. Za to że pozbawili życia 6 mln obywateli narodowości polskiej i żydowskiej. A teraz prezydent RP A. Duda przeprasza żydów za to czego dopuścili się komuniści. Coś z tą Polska jest nie tak. Za komuny byliśmy uzależnieni od ZSRR a teraz od USA i Brukseli.

  7

  0
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.