Piotrków. Zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22. Komentarze internautów

Pomysł prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, zabraniający detalicznej sprzedaży alkoholu w sklepach i na stacjach benzynowych w godz. 22-6 zderzył się z falą bolesnej krytyki nie tylko wśród mieszkańców miasta, ale także osób z innych miejscowości.

Link do artykułu „Władze Piotrkowa chcą wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22.” udostępniony na jednej z grup facebookowych, posiadającej ponad 68 tys. członków, spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Kliknij, aby powiększyć.

Internauci nie przebierali w słowach, traktując zapowiedź wprowadzenia ograniczeń, jako zamach na wolność jednostki. Inni dostrzegali sprzeczność polegającą na tym, że w „mieście piwowarów” nie będzie można kupić piwa przez całą dobę.

Znaczna część osób twierdziła, że odżyją pijackie meliny… Oto kilka przykładowych wpisów z zachowaniem pisowni oryginalnej:

Z.Z.: Nastepni chca sie pokazac debilnymi zakazami To pokazuje kto rzadzi tym krajem

P.L.: bzdura za komuny nie było tego , a kto będzie chciał to i tak kupi , same nakazy i zakazy ,demokracja

S.K.: Nawiedzony czy meliniarz?

J.D.: tylko patrzeć kiedy kartki żywnościowe wprowadzą

K.T.: Witajcie mety. Kto pije to pić będzie

J.O.: I słusznie wprowadzić zakaz niech sobie dorobią meliniarze do renty

J.M.: Popieram zakaz. Ile to jest nieszczęść przez alkohol. Pójdę jeszcze dalej -na wzór Szwecji i zainstalować kamery w sklepach z alkoholem. Kto go spożywa za dużo, należy kontaktować się z rodziną, czy w domu nie ma problemów rodzinnych. A meliniarze? Zawsze ktoś „chory”znajdzie się by zrobić zakupy.

R.C.: Meliny tylko będą zarabiać. Mieszkam w Irlandii i tu nie można kupić alkoholu od 22-iej do 11-ej i co ? ano to że kwitnie czarny rynek a i w barach nocnych sprzedają po cichu całe flaszki

B.C: Tak jest !!! alkohole sprzedawać w kościele – i tylko w niedzielę po sumie !!! Nidługo od tych pomysłów będziecie mieli odruchy wymiotne !!!

Z.T.: Przecież żadne zakazy nie spowodują że ludzie nie będą pili. Powstaną mety nie akcyzowany alkohol . Czarny rynek zarobi państwo straci. A ci co pili nadal będą. W Polsce i w świecie było to przerabiane. Chyba że i za takie fakty wezmą się pisowcy historycy i je wygumkują

H.G.: Meliny odżyją i chyba o to chodzi. 

J.U.: brawo znowu pojawia sie meliny

W.W.: W Piotrkowie są dwa browary jeden dość duży. Organizują tam piwne biesiady latem, więc na tych biesiadach chlać będzie można do oporu, ale jak będziesz mieć ochotę na browara wieczorem, to juz nie kupisz

A.R.: Czyli wraca typowa komuna, w taki sposób nic się nie załatwi. Przykładem jest walka z prochibicja w Stanach Zjednoczonych

J.M.: E tam zaraz mety, prohibicja- to tylko tłumaczenie, od tego są inne organa, chociażby Straż Miejska. A jak sobie Władza nie daje rady, to słaba Władza, widocznie „z nimi” współpracuje. Boi się też producentów zatrutej żywności, a chociażby wymienię tu statyny oraz podwyższona skala cholesterolu. I co Wy na to? Pozdrawiam.

E.G.: W Rosji i prawie we wszystkich krajach postsowieckich funkcjonują takie zasady. Zakaz sprzedaży alkoholu (wszystkich rodzajów, zarówno wysoko jak i niskoprocentowych) w godzinach nocnych.

Z.M.: A do 22 to według władz nie można się schlać…? Idiotyzm rodem z komuny.

J.L.: Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Ograniczanie to już kiedyś było i nie zdało egzaminu.

A.H.: będą mieli w miescie duza nadumieralność bo meliny będą rozpowszechniać rozne wynalazki alkoholowe

V.M.: Można się domyślać że ktoś z rodziny tych geniuszy szykuje się poprowadzić melinę całodobową.

K.S.: Taak, najlepiej zrobić zakaz od 22.00 do 13.00, a w mapach nawigacji samochodowych nanieść adresy melin.

→ (mb)

18.03.2018

• collage: barma / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Chojniak sponsoruje SB-ckiego agenta Mogiłę”

 

 

28
2

5 myśli na temat “Piotrków. Zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22. Komentarze internautów

 • 18/05/2018 o 11:45
  Permalink

  Wszystko już było powiedziane chore miasto mam do sprzedania dom może ktoś kupi chcę stąd wyjechać niedługo w mieście zostaną sami emeryci sypialnia też niedługo będę emerytką ale chcę żyć wolną i móc decydowaćo sobie s tu uważają że na wszystko musi być przepis tu nawet nie ma gdzie wyjść na kolacjęjak rodzina czy znajomi przyjadą miasto wspiera tylko markety i tanią wókęw nich sprzedawaną jak długo tą głupotą zakazów będzie jeszcze trwać czy nasi słoni nie ubliżjąnam tym że wszystko musi być pod kontrolą prostu człowiek też ma rozum i może lepszy niż ci co niby mają władzę z poważaniem starsza mieszkanka miasta głupoty

  1

  0
  Odpowiedz
 • 19/03/2018 o 21:23
  Permalink

  ta grupa na FB licząca 68 tys. osób. To więcej niż ma obecnie Piotrków, z niemowlętami włącznie:)

  5

  0
  Odpowiedz
 • 19/03/2018 o 10:31
  Permalink

  Jak nie popieram prezydenta Chojniaka to w tej sprawie jestem za! A pani poseł Radziszewska niech sobie odpuści kandydowanie. Ten zakaz obejmuje wyłącznie sprzedaż alkoholu na wynos. Czy popieracie alkoholików? Kto lubi piwo to niekoniecznie musi kupować po 22. A „babkami” jak będzie trzeba zajmie się policja i urząd skarbowy.

  10

  14
  Odpowiedz
  • 19/03/2018 o 11:10
   Permalink

   Ja bym zakazał kierowania pojazdami pomiędzy 15 a 16. Ten zakaz obejmował by tylko godzinę w ciągu dnia. Czy popieracie piratów drogowych? Kto lubi jeździć samochodem to niekoniecznie musi nim jeździć pomiędzy 15 a 16.

   14

   5
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.