Piotrków. Skromny, ale ważny protest

Dziś po południu grupa przeciwników aborcji, skupiona wokół Fundacji „Pro-prawo do życia”, zorganizowała w Rynku Trybunalskim godzinną pikietę antyaborcyjną.

W proteście wzięło udział zaledwie kilkanaście osób, w tym Sławomir Dul z Konfederacji Rodziców, czyli mniej więcej tyle, ilu było policjantów ochraniających zgromadzenie. Jak zauważył przedstawiciel fundacji Marcin Pietras, ludzie w małych ośrodkach boją się wyjść na ulicę i demonstrować swoje przekonania w obawie przed utratą pracy czy środowiskowym ostracyzmem.

Być może, gdyby spotkanie odbyło się w innej części Piotrkowa, wzbudziłoby większe zainteresowanie, bo wyludniony i smutny Rynek Trybunalski nie jest w stanie przyciągnąć mieszkańców miasta.

→ (mb)

8.03.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

13
5

3 myśli na temat “Piotrków. Skromny, ale ważny protest

 • 09/03/2018 o 11:26
  Permalink

  Rynek, to najlepsze miejsce na pikietę. Spokojnie, nikt nie przeszkadza,
  zero przechodniów, tubylcy niezainteresowani. Sielanka.

  5

  1
  Odpowiedz
 • 08/03/2018 o 20:39
  Permalink

  Panie Redaktorze, zaprezentowana diagnoza (będąca wyrazem przedstawiciela fundacji – MP jak i redakcyjna – GT) co do uczestnictwa w tego typu obywatelskiej aktywności publicznej jest – w mojej skromnej ocenie – zupełnie nietrafiona. Takie pikiety są z jednej strony NIESMACZNE, NIETAKTOWNE I NOSZĄ ZNAMIONA „TRAMPOLINY POLITYCZNEJ” dla co poniektórych lokalnych kandydatów na … różne pozycje/posadki etc. A sprawa dotyczy RZECZY BARDZO POWAŻNEJ/EGZYSTENCJALNEJ/TRANSCENDENTALNEJ, którą i tak ostatecznie każdy rozumny rozważa w GŁĘBI SWEGO SERCA/UMYSŁU/SUMIENIA. Takie pikiety to chyba działają na ludzi mających jednocyfrowy iloraz inteligencji! A z drugiej strony dziwi mnie fakt, że lokalne „środowiska prawicowe” (a trochę ich jednak jest!) nie są – jeśli już chcą takie pikiety organizować – choćby w takiej SPRAWIE ZJEDNOCZONE. Gdzie są wszyscy ważni lokalni działacze: PIS’u, Klubu Gazety Polskiej, Narodowców etc.??? Widać, że to LOKALNE PRAWICOWE ŚRODOWISKO jest mocno podzielone, niesolidarne. Każda „grupka” robi swoje „przedstawienia” licząc na… no właśnie, na co? O TAKICH SPRAWACH – w dzisiejszych czasach – NIE TOCZY SIĘ DEBAT NA ULICY!!!
  Czy Leszek Heinzel – dyrektor piotrkowskiego OSiR’u był na pikiecie czy już się zorientował, że takie działania nie przynoszą mu „kapitału” i „se” odpuścił?
  http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/w-piotrkowie-protestuja-przeciwko-aborcji,3395270,artgal,t,id,tm.html

  http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/artykul/kolejna-pikieta-przeciw-aborcji-w-piotrkowie-organizowana,3523231,artgal,t,id,tm.html

  EDUKACJA, EDUKACJA i jeszcze raz EDUKACJA oraz ZAUFANIE do WOLNEGO CZŁOWIEKA/OBYWATELA. Toż to już BÓG stwarzając CZŁOWIEKA dał MU wolną wolę!!! A św. Augustyn twierdził: „KOCHAJ I RÓB, CO CHCESZ”. KTO MOŻE POJĄĆ, NIECH POJMUJE!

  Pozdrawiam

  15

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.