Piotrków. 1 marca 2018 r. Prawica pamiętała o Żołnierzach Wyklętych

Przed kilkunastoma minutami, na dziedzińcu kościoła farnego pw. św. Jakuba w Piotrkowie, zakończył się IV Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych zorganizowany przez środowiska prawicowe: Pobudkę Klucz Piotrków, klub „Gazety Polskiej”, Stowarzyszenie „Nasza Niepodległa”, Endecję, Biuro Poselskie Grzegorza Wojciechowskiego i in.
Kliknij, aby powiększyć.

Niestety, w marszu skromnie zaznaczyli swoją obecność przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego, zabrakło Młodzieży Wszechpolskiej, trudno było także dopatrzeć się mieszkańców miasta nie związanych z żadną organizacją. Za to licznie zaprezentowali się uczniowie ZSP nr 1 i ich koledzy.

W komplecie stawili się pracownicy lokalnych, sprzedajnych mediów polskich i polskojęzycznych, choć zwyczajowo na ich portalach nie pojawiły się żadne materiały przybliżające czy utrwalające historię bojowników, którzy po 1945 roku nie złożyli broni.

Kliknij, aby powiększyć.

W bezpiecznej odległości ustawiło się pięcioro „obrońców demokracji”, znanych z wystąpień firmowanych przez KOD, Obywateli RP, SLD i byłych esbeków. Na znak protestu, niewysoki jegomość rozwinął planszę z dość infantylnym hasłem: „Nie każdy wyklęty był bohaterem”.

Marsz trwał 45 minut. Jego trasa przebiegała od pomnika Żołnierzy Wyklętych do ul. Farnej. Uczestnicy skandowali hasła inicjowane przez Pawła Wąsa – prezesa Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota”.

Kliknij, aby powiększyć.

Cieszy, że ta skromna uroczystość została zorganizowana bez pomocy magistrackich urzędników, co sprawiło, że wśród obecnych nie znaleźli się byli współpracownicy Służby Bezpieczeństwa i podrabiani kombatanci, jak miało to miejsce w 2016 roku (> link) i doprowadziło do wybuchu skandalu.

→ (mb)

1.03.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• zobacz także: > „IV Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych (video)”

 

 

21
4

8 myśli na temat “Piotrków. 1 marca 2018 r. Prawica pamiętała o Żołnierzach Wyklętych

 • 02/03/2018 o 17:16
  Permalink

  Ten protestujący to chyba jakiś spadkobierca utrwalaczy władzy ludowej? Z domu rodzinnego wyniósł pewnie mocno czerwony kręgosłup.

  12

  2
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 13:55
  Permalink

  Brawo Andrzej Wiśniewski, brawo za odważną postawę!

  4

  10
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 12:49
  Permalink

  Takich jak ten prowokator to od razu pod (…)

  10

  4
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 11:30
  Permalink

  Czyli redaktor sądzi że każdy wyklety to bohater?

  6

  4
  Odpowiedz
 • 01/03/2018 o 19:27
  Permalink

  Delegacja piotrkowskiego oddziału ONR uczestniczyła w marszu. Zdjęcia, na których się ona znajduje, są udostępnione na innych portalach miejskich.

  14

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.