Obrzydliwy, antypolski komentarz na niemieckim portalu „naszemiasto.pl”

1 marca 2018 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbył się IV Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Po jego zakończeniu, na stronie internetowej „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” – należącej do niemieckiego koncernu wydawniczego Polska Press ukazała się notatka podpisana inicjałami „tyka” i „kr”.

Kilkuzdaniowy wpis zawierający błędy ortograficzne i merytoryczne uzupełniony został fotografiami autorstwa „tyka” przedstawiającymi uczestników pochodu (> link).

Pod tekstem pojawił się komentarz:

Kliknij, aby powiększyć.

Adres „http://sklave.manifo.com/” prowadzi do witryny internetowej, redagowanej przez Jana Stępnia; publikowane są tam niewybredne, często obraźliwe rysunki i zdjęcia, których bohaterami, w znacznej części, są politycy, duchowni, członkowie rządu i parlamentu.

Kliknij, aby powiększyć.

Osobnik „sklave” często publikuje komentarze na stronach polskojęzycznego portalu i zbierają one tzw. „lajki”, co świadczy o tym, że czytelnicy zgadzają się z jego opiniami.

Osobą odpowiedzialną za zamieszczane materiałów w witrynie „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” jest Marek Obszarny – kierownik piotrkowskiego oddziału „Dziennika Łódzkiego”, także należącego do niemieckiego kapitału.

Komentarz

Cytowany powyżej wpis ma charakter znieważający, jego autor nie przedstawia żadnego dowodu na to, że w piotrkowskim, a także w innych marszach wzięli udział faszyści. Nieprawdziwe są także słowa, jakoby policjantów było więcej niż demonstrujących. Zgromadzenie zabezpieczały trzy radiowozy oraz dwa pojazdy nieoznakowane, co w sumie daje maximum 10 funkcjonariuszy. W marszu wzięło udział około 200 osób.

Punkt VI, podpunkt 2 regulamin serwisu www.naszemiasto.pl stanowi:

Zabronione jest umieszczanie komentarzy naruszających prawo lub będących sprzecznymi z zasadami współżycia społecznego, a także komentarzy, które naruszają prawa osób trzecich, są wulgarne lub obsceniczne, zawierają treści pornograficzne, a także, takie które mogą zostać uznane za spam lub niezamówioną informację handlową. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponosi osoba, która je umieściła.

Punkt I, podpunkt 5.1 regulamin serwisu www.naszemiasto.pl stanowi:

Operator lub osoba przez niego upoważniona będzie bez obowiązku przedstawienia uzasadnienia usuwał z Serwisu Materiały, Komentarze, Wypowiedzi, Teksty informacyjne lub wpisy na forum internetowym dostępnym w Serwisie sprzeczne z prawem, w tym naruszające prawa osób trzecich, lub Operatora (w tym w szczególności dobra osobiste, prawa autorskie, prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej lub inne) lub sprzeczne z zasadami współżycia społecznego lub dobrymi obyczajami. Informacje o takich Materiałach, Komentarzach, Wypowiedziach, Tekstach informacyjnych lub wpisach na forum internetowym dostępnym w Serwisie należy zgłaszać Operatorowi lub za pomocą poczty elektronicznej, na adres pomoc@naszemiasto.pl

Jest godzina 14:58. Obraźliwy wpis nie został do tej pory usunięty ani przez Obszarnego, ani też jego współpracownice: Katarzynę Renkiel, Karolinę Wojnę i Aleksandrę Tyczyńską.

→ Mariusz Baryła

2.03.2018

• na zdjęciu: Marek Obszarny, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Walus: „Kto by pomyslal ze w Piotrkowie jest tyle Debili i Mocherow”

 

 

6
10

7 myśli na temat “Obrzydliwy, antypolski komentarz na niemieckim portalu „naszemiasto.pl”

 • 02/03/2018 o 16:19
  Permalink

  naszemiasto już kilka razy „podpadło” mi swoimi publikacjami, które nastawione były wyłącznie na sensację i „klikalność”. Jednak ostatnio miarka się przebrała. Zamieścili bowiem relację z pogrzebu młodego chłopca, harcerza, który przegrał walkę z ciężką chorobą. Te hieny (bo inaczej ich nazwać nie potrafię) nie cofnęły się nawet przed publikacją zdjęć urny z prochami. Dopiero zdecydowany protest Rodziny spowodował usunięcie artykułu i zamieszczenie przeprosin.
  Proszę się zatem nie spodziewać po nich reakcji. To ludzie bez skrupułów i sumienia.

  12

  19
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 16:07
  Permalink

  Nie przepadam za eksponowaniem tego ,,kto pisał”, powyżej tego ,,co napisał”, a zwłaszcza
  akcentu na ,,kto jest właścicielem”. Po tej notatce w NM Niemca można by było zrozumieć,
  natomiast autorów wymienionych z nazwiska przez GT, już nie!
  Można zrozumieć czyjeś wątpliwości co do oceny działań niektórych wyklętych, ale z taką formą oceny jak w NM jeszcze się nie spotkałem. Wyjątkowo obrzydliwy i wredny kawałek w języku polskim.
  No cóż, mali ludzie zawsze lubią się podlizać i wykazać, a gorliwość ich nie zna miary.

  7

  17
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 15:53
  Permalink

  A cały czas wmawiano Nam ,ze kapitał nie ma narodowości ,gdy za bezcen sprzedawano,co się dało,zagranicznym koncernom i teraz mamy tego owoce

  8

  16
  Odpowiedz
 • 02/03/2018 o 15:21
  Permalink

  Piotrkowski Klub Gazety Polskiej powinien zareagować i to natychmiast. A co do inicjałów autorek tekstu „tyka’ i ‚kw’ to wiemy, że ‚kw” jest żoną Marka Obszarnego.

  10

  17
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.