Dyrektor MOK Szelągowska za nic ma przepisy ruchu drogowego (video)

Elżbieta Łągwa-Szelągowska z zawodu przedszkolanka, aktualnie zatrudniona jako dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, najwyraźniej ma problemy z przestrzeganiem przepisów Prawa o ruchu drogowym.

Nie tak dawno temu w notatce pt. „Dyrektor MOK Szelągowska łamie przepisy ruchu drogowego” opisaliśmy dwa wykroczenia, jakie popełniła na terenie Starego Miasta.

Dziś wieczorem Szelągowska zaparkowała swoją toyotę yaris przy ulicy Rycerskiej, zaledwie metr od skrzyżowania, a następnie udała się na zakupy do pobliskiej „Biedronki”. Samochód stał w tym miejscu dobre pół godziny utrudniając przejście pieszym i ograniczając widoczność autom skręcającym w prawo w ul. Wojska Polskiego.

 

Art. 49 kodeksu drogowego zabrania m in. zatrzymania pojazdu na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania.

Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości 300 zł i 1 punkt karny.

Przy okazji warto wspomnieć, że także kierowca(-cy) należącego do MOK samochodu dostawczego często nie stosują się do obowiązujących znaków poziomych i pionowych, co podobnie jak w przypadku ich szefowej będzie skutkowało konsekwencjami w postaci mandatów.

→ (mb)

29.03.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Heinzel – obrońca życia łamie przepisy ruchu drogowego”

 

 

108
3

6 myśli na temat “Dyrektor MOK Szelągowska za nic ma przepisy ruchu drogowego (video)

 • 31/03/2018 o 19:44
  Permalink

  Ma Pan prawo publikowania wizerunku tej osoby bez jej zgody ?
  A zawód pani Szelągowska ma zgoła inny. .. Jest Pan niedoinformowany.
  P.S. zachowam screen tego wpisu na wypadek gdyby znowu nie uznal Pan za stosowne zweryfikować pozytywnie niekorzystnej dla Pana opinii…

  2

  8
  Odpowiedz
 • 30/03/2018 o 12:17
  Permalink

  Niestety, nie tylko Szelągowska ma problem z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego. Problem jest szerszy, ponieważ władza daje przyzwolenie na parkowanie w niedozwolonych miejscach. Wiele razy przechodząc przez Stare Miasto widziałem jak Straż Miejska spaceruje ul. Pijarską, ale mimo, że mijali rzędy samochodów zaparkowanych wbrew obowiązującym przepisom nie pofatygowali się do wyjęcia bloczku z mandatami. Po prostu muszą mieć polecenie z góry. Dawno temu wysłałem do UM zapytanie w tej sprawie, to odpisano mi, że władze uwzględniają interesy przedsiębiorców ze Starego Miasta. Nie wiem za bardzo kogo miały na myśli, bo na Pijarskiej nie ma sklepów, ani innych przedsiębiorstw, chyba że za takie uznają szkołę i kościół jezuicki.

  8

  3
  Odpowiedz
 • 30/03/2018 o 11:27
  Permalink

  Litości Panie Redaktorze! Pani Elżunia jest ogromnie zapracowana i dlatego nie patrzy na znaki. Ona ogromnie dba o wszystkich pracowników MOK-u i stara się nieustannie, by radość czerpali ze swej pracy, by mieli za co żyć i urządzić tradycyjną Wielkanoc. Dzięki jej staraniom każdy zasłużony działacz kultury otrzymał godne premie i to należy podkreslić. Jej poświęcenie dla spraw kultury, dla wspierania najwybitniejszych twórców i dla naszego gospodarza Krzysztofa Chojniaka jest godne najwyższego uznania. Takich utalentowanych pracowników chciałby mieć niejeden włodarz miast i wsi.

  8

  3
  Odpowiedz
 • 30/03/2018 o 07:34
  Permalink

  Mam nadzieję, że to i poprzednie wykroczenia, poza opublikowaniem ich w internecie, zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji, a ta ukarała łamiącą przepisy ruchu drogowego stosowną grzywną.
  Chyba wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, no chyba że jesteśmy razem dla siebie.

  7

  4
  Odpowiedz
 • 30/03/2018 o 00:31
  Permalink

  To ‚towarzystwo’ jest przecież ponad prawem. Myślą, że im wszystko wolno. Stop mafii ‚razem dla siebie’

  14

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.