CBŚP pościg za handlarzami narkotyków

Bardzo dynamiczny przebieg miało wczorajsze zatrzymanie w okolicach Kędzierzyna-Koźla, kiedy to funkcjonariusze CBŚP wspólnie z miejscowymi policjantami z KPP zatrzymali dwóch mężczyzn.

Kierowca uciekającej mazdy nie reagował za polecenia policjantów, a gdy został zmuszony do zatrzymania auta, wówczas jego pasażer podjął próbę ucieczki pieszo. Teraz ich sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Opolu.

Policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że dwaj mężczyźni mogą przewozić narkotyki w maździe jadącej do Kędzierzyna-Koźla. Prowadząc działania nawiązali współpracę z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, którzy zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Gdy kierowca zobaczył funkcjonariuszy operacyjnych zrozumiał, że nie jest to rutynowa kontrola, wówczas ruszył gwałtownie, potrącając przy tym jednego z funkcjonariuszy WRD KPP. Natychmiast podjęto pościg za uciekającymi mężczyznami.

 

Po dynamicznym pościgu policjanci CBŚP radiowozami zablokowali mazdę, zmuszając kierowcę do zatrzymania się. Wtedy pasażer wyskoczył z samochodu i próbował uciekać pieszo wraz z pakunkiem, który chwilę przed zatrzymaniem odrzucił w pobliskie zarośla. Informacje policjantów potwierdziły się. W porzuconym pakunku znaleziono i zabezpieczono worki foliowe z ponad 0,5 kg marihuany. W tym samym momencie pozostali funkcjonariusze Zarządu z Opola CBŚP zatrzymali kierowcę mazdy.

Podczas przeszukania w jednym z mieszkań zatrzymanych mężczyzn w lodówce policjanci znaleźli i zabezpieczyli trzy kolejne worki foliowe zawierające niemal 0,5 kg amfetaminy.

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzani usłyszeli zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków, a ponadto kierowca mazdy dodatkowo zarzut czynnej napaści na policjanta i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.

→ cbsp.policja.pl

23.03.2018

• foto: cbsp.policja.pl

• więcej na temat działań CBŚP: > tutaj

 

 

0
0

2 myśli na temat “CBŚP pościg za handlarzami narkotyków

  • 23/03/2018 o 16:54
   Permalink

   Trybunalska, co nie znaczy piotrkowska. (red.)

   1

   1
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.