Akcja policji na autostradzie. Czy włamania z okolic Bydgoszczy łączą się z tymi z powiatu piotrkowskiego?

13.03.2018 r. autostrada A1. Na bramkach zjazdowych w Rusocinie bydgoska policja zatrzymuje samochód z trzeba włamywaczami, którzy nieco wcześniej dokonali kradzieży. W samochodzie znajdują się fanty.

Jak informuje policja kujawsko-pomorska sprawcy „usłyszeli zarzuty włamania i kradzieży, do których doszło na terenie gminy Lubicz i w Chełmnie, ale wiele wskazuje na to, że to nie koniec sprawy”.

 

Sprawa ma swój początek w gminie Lubicz w powiecie toruńskim – czytamy w komunikacie prasowym – gdzie na początku stycznia nieznany sprawca bądź sprawcy włamali się do jednego z domów jednorodzinnych. Łupem złodzieja padły wtedy biżuteria, monety, a także sejf, w którym przechowywana była waluta różnych krajów. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 80 000 zł.

Kliknij, aby powiększyć.

Rozwikłaniem tego przestępstwa zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Z ich ustaleń wynikało bowiem, że do podobnych zdarzeń doszło także w innych województwach. W toku analizy zgromadzonych materiałów policjanci doszli do wniosku, że mają do czynienia z grupą, która dokonuje włamań na terenie kraju. Modus operandi sprawców był za każdym razem ten sam. Na osiedlu domów jednorodzinnych wybierali posesję, której teren był obsadzony tujami lub inną roślinnością, która izolowała od osób postronnych, a sprawcy nie byli widoczni z zewnątrz.

W „biały dzień”, gdy domownicy wychodzili do swoich codziennych zajęć, dzwonili do drzwi, sprawdzając czy ktoś jest w środku. Gdy nikt nie odpowiadał włamywali się do wnętrza domów, plądrowali pomieszczenia, zabierając cenne rzeczy m.in.: pieniądze, biżuterię, zegarki, monety kolekcjonerskie i znikali z łupem.

15.03.18 r. policjanci doprowadzili podejrzanych do Sądu Rejonowego w Toruniu z wnioskiem prokuratora o ich tymczasowe aresztowanie.

Sprawa jest rozwojowa, śledczy nadal pracują nad innymi tego typu zdarzeniami. Nie jest wykluczone, że grupa ma na swoim koncie przestępstwa, do których doszło na terenie całego kraju.

Kliknij, aby powiększyć.

Przypomnijmy, że od początku roku, do serii kradzieży z włamaniem doszło także na terenie powiatu piotrkowskiego w miejscowościach zlokalizowanych wzdłuż drogi szybkiego ruchu DK1. Okradziono nieruchomości położone w Gąskach, Siomkach, Krężnej, Gomulinie, Gomulinie-Kolonii, Glinie, Ignacowie, Woli Krzysztoporskiej, Magdalence, Kamieńsku, Bogdanowie, Rozprzy.

Policji, jak dotąd, nie udało się schwytać sprawców, więc ludzie zaczęli się sami organizować: stworzyli społeczne patrole, zwiększyli czujność, zaczęli publikować na faceboooku zdjęcia podejrzanych samochodów, itd.

W tym miejscu rodzi się pytanie: czy działalność przestępczej szajki grasującej w woj. kujawsko-pomorskim może łączyć się ze zdarzeniami z powiatu piotrkowskiego?

→ (mb)

16.03.2018

• foto: policja kujawsko-pomorska, mapy google/ GT

• źródło: policja kujawsko-pomorska

• zobacz także: > „Komandosi z CBŚ rozbijają grupę przestępczą. Zobacz video”

 

 

16
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.