Z ostatniej chwili. Sprawca kradzieży rusztowań zatrzymany (video)

Przy ulicy Rwańskiej w Piotrkowie stoi kamienica. Trwają tam prace rewaloryzacyjne i budynek zastawiono rusztowaniami.

Wykorzystując nieobecność pracowników budowlanych „przedsiębiorczy” mieszkaniec Piotrkowa postanowił uszczuplić konstrukcję o metalowe kształtowniki. Został dostrzeżony przez świadka, który zawiadomił stanowisko kierowania piotrkowskiej komendy policji.

Utrzymując łączność telefoniczną z dyżurnym precyzyjnie wskazał sprawcę, niosącego na ramieniu dwa profile i zmierzającego, prawdopodobnie, do swojej kryjówki,.

 

O godzinie 14:27 oznakowany radiowóz jadąc ulicą Wojska Polskiego skręcił w Cmentarną i przeciął drogę mężczyźnie. Ten nie stawiał oporu, pokornie wszedł do wnętrza pojazdu, oddając jednocześnie skradzione przedmioty.

Okazało się, że także wczoraj, 22.02.2018 r., ten sam człowiek rozbierał rusztowanie. Nie wiemy, jaki zarzut zostanie mu postawiony, ale na załączonych zdjęciach widać, że brak łączników mógł spowodować zawalenie się obiektu i narażenie pracujących tam ludzi na utratę zdrowia lub życia.

Właściciel rusztowania wycenił jeden element na około 300 zł.

Postawa świadka jest ze wszech miar godna pochwały, mamy nadzieję, że komendant KMP w Piotrkowie podziękuję mu za obywatelską postawę.

→ (mb)

23.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• Ciemna strona miasta, więcej: > tutaj

 

 

23
0

5 myśli na temat “Z ostatniej chwili. Sprawca kradzieży rusztowań zatrzymany (video)

 • 24/02/2018 o 16:39
  Permalink

  3 000 000 zł strażoki mają z budżetu na swoje utrzymanie a do tej pory komendant Jacek Hofman nie udostępnił SPOŁECZEŃSTWU oficjalnej strony internetowej tej formacji (a Gazeta Trybunalska jakiś czas temu o tym pisała, jak widać Hofman wszystkich olewa). Zapewne czyni tak dlatego, że wtedy musiałby na bieżąco informować „czym się strażoki zajmują”. A oni to tylko udają, że są potrzebni a tak właściwie to chodzi o dobre posadki i kaskę co miesiąc na konto. Proponuję zlikwidować tę śmieszną formację a środki pieniężne w podobnych kwotach przekazywać w ramach dotacji dla lokalnej Policji.

  4

  0
  Odpowiedz
 • 23/02/2018 o 18:53
  Permalink

  A gdzie – DO CHOLERY JASNEJ – był w tym czasie operator monitoringu miejskiego, czyli przedstawiciel STRAŻY MIEJSKIEJ W PIOTRKOWIE??? Przecież zdarzenie miało miejsce w biały dzień a na dodatek na wprost ulicy Rwańskiej przy ul. Wojska Polskiego wisi potężna KAMERA!!! Te „obiboki-strażoki” opier…ają się po całej linii a z kasy budżetu miasta (czytaj budżetu obywateli miasta Piotrkowa) idzie na tą zbędną jednostkę organizacyjną (STRAŻ MIEJSKĄ) OK. 3 000 000 ZŁ każdego roku!!! http://www.strazmiejska-piotrkow.4bip.pl/index.php?idg=2&id=58&x=26 .

  8

  1
  Odpowiedz
  • 23/02/2018 o 22:34
   Permalink

   Nieprawdopodobne, że koszt funkcjonowania tej instytucji jest zbliżony do środków przeznaczanych na remont piotrkowskich dróg.
   P.S.
   Czy Hofman wybudował już domy dzieciom?

   8

   1
   Odpowiedz
 • 23/02/2018 o 17:46
  Permalink

  Brawo dla Świadka i policji! W takiej sytuacji każdy porządny obywatel powinien zachować się jak Świadek. No i policja zdążyła na czas! Gratuluję.

  6

  1
  Odpowiedz
 • 23/02/2018 o 16:33
  Permalink

  Raczej prace rewitalizacyjne chyba..
  Poza tym, to rusztowanie a dokładnie te zajumane barierki raczej nie są z ” amelinium” tylko ze stali.
  Kolejna sprawa, kto dopuścił to rusztowanie do użytku? Kto przeprowadził odbiór techniczny? Czy monter posiada uprawnienia IMBIGS ? Raczej w to wątpię, to rusztowanie to jedną wielką katastrofa..

  8

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.