Telus: Co piąta świnia w Polsce pochodzi z Piotrkowa. Porozmawiajmy o Polsce cz. 1

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, kontynuując cykl spotkań pod hasłem „Porozmawiajmy o Polsce”, docierają nawet do niewielkich miejscowości leżących na terenie Ziemi Piotrkowskiej.

W piątek, 16 lutego 2018 r., zawitali do Rozprzy – gminy w powiecie piotrkowskim, położonej 14 km na południe od Piotrkowa Trybunalskiego.

Blisko 100 osób zjawiło się w ładnej i obszernej sali OPS, aby posłuchać przedstawicieli parlamentu: Anny Milczanowskiej, Roberta Telusa i Antoniego Macierewicza – szefa okręgu nr 10 PiS. Gospodynią zgromadzenia była Barbara Zimna, a rola prowadzącego przypadła Zbigniewowi Ziembie.

W pierwszej części wieczoru poruszano tematy interesujące producentów rolnych, dużo miejsca poświęcając zagrożeniom związanym z ASF – chorobą zwierząt hodowlanych, zwaną potocznie afrykańskim pomorem świń.

– Co piąta świnia w Polsce pochodzi z Piotrkowa – mówił poseł Telus – to znaczy z powiatu piotrkowskiego, proszę się nie śmiać, ale tak jest. Gminą skupiającą największych hodowców jest Grabica. I właśnie takie miejsca, gdzie występuje duża koncentracja, są najbardziej narażone na obecność wirusa ASF. Jego źródłem jest dzik. Zrobimy wszystko, aby dzika zredukować do minimum. Wbrew pseudoekologom, bo tak należy ich nazwać.

Telus poinformował, że odstrzał dzików w ramach bioasekuracji jest dla myśliwych opłacalny. Za każdą sztukę otrzymują oni 400 zł, z czego 80% przypada dla łowczego. Trwają prace legislacyjne, żeby szefa Polskiego Związku Łowieckiego – stowarzyszenia nie posiadającego konkurencji – wybierał minister środowiska w celu – jak dodał Telus – realizacji przez związek zadań zleconych przez rząd.

Inny ważny temat dotyczył bezpieczeństwa publicznego i powrotu komisariatów policji do mniejszych ośrodków. Obecny na sali wójt Rozprzy zapewnił, że jeszcze w tym roku, przy ulicy Sportowej, rozpocznie się budowa nowego budynku przeznaczonego na ten cel. Koszty zostaną pokryte przez Skarb Państwa i nie nadwyrężą gminnego budżetu.

Jedno z ciekawszych pytań, skierowanych do gości,  odnosiło się do polityki energetycznej kraju i zastąpienie węgla innymi surowcami. Odpowiedziała na nie poseł Milczanowska, lecz jej wypowiedź trudno było uznać za satysfakcjonującą, co dziwić nie może, gdyż Milczanowska nigdy nie specjalizowała się w tej tematyce. Z pomocą przyszedł R. Telus i przedstawił programy proekologiczne, antysmogowe, na które środki zostały przekazane po równo do gmin i sejmików.

O godzinie 19:15 dotarł na miejsce poseł Macierewicz w towarzystwie swego doradcy/asystenta Edmunda Jannigera. Obecni na sali wstali i nagrodzili przybyłych brawami …

Część 2 sprawozdania: > „Macierewicz: Jest zapis rozmów, jak Lasek mówi – są dwa wybuchy. Porozmawiajmy o Polsce cz. 2 „

→ (mb)

17.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

49
4

9 myśli na temat “Telus: Co piąta świnia w Polsce pochodzi z Piotrkowa. Porozmawiajmy o Polsce cz. 1

 • 19/02/2018 o 22:58
  Permalink

  Tytuł mnie lekko zastanowił…

  3

  0
  Odpowiedz
 • 17/02/2018 o 21:34
  Permalink

  Panie redaktorze dwie prosby . Po pierwsze w tekscie jest napisane : ” Blisko 100 zjawiło się…….” a powinno byc wskazane np.” Blisko 100 osób zjawiło się….”.
  Po drugie czy warto pisac o pośle Telusie? Posel ten udaje , ze na wszystkim sie zna i że pozjadal wszystkie rozumy.

  12

  0
  Odpowiedz
  • 17/02/2018 o 21:50
   Permalink

   1) Oczywiście, już poprawione. 2) To pierwszy materiał „GT” dotyczący posła Telusa, ma charakter typowo dokumentalny. Nie oceniam ani jego osoby, ani działalności. Tematy poruszane na spotkaniu były ważne dla lokalnej społeczności, więc nie widzę powodu, aby o tym nie pisać. (mb)

   2

   12
   Odpowiedz
   • 17/02/2018 o 22:12
    Permalink

    Niestety posel Telus wypada bardzo slabo w towarzystwie tak doswiadczonego posla jakim jest Antoni Macierewicz. Jesli chodzi o to co mowil na tym spotkaniu to okolo 2 tygodnie temu o tym samym mowil w Grabicy 🙁

    14

    0
    Odpowiedz
    • 18/02/2018 o 07:41
     Permalink

     Posel Telus byl w Grabicy w polowie grudnia 2017. Osobiscie bylem na obu tych spotkaniach (w Grabicy i teraz w Rozprzy) i rzeczywiscie mówił na nich prawie to samo. Brak profesjonalizmu .

     17

     0
     Odpowiedz
     • 18/02/2018 o 12:28
      Permalink

      Szanowny panie redaktorze ( adminie). Gdyby mozna bylo u pana edytowac swoje wypowiedzi to byloby super. Niestety wczoraj wkradl sie maly blad w mojej wypowiedzi i napisalem :” okolo 2 tygodnie temu….” ( poprawnie mialo byc napisane : ” okolo 2 miesiace temu”), aby wiec to skorygowac napisalem dzis rano poprawiona moją wypowiedz . Nie jest to wiec gadanie samemu ze soba tylko poprawienie bledu w swojej wypowiedzi. Pozdrowienia dla redakcji

      7

      0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.