Płużański: Niestety nikt na świecie nie zna tragicznej i heroicznej historii Polski

Polska była ofiarą dwóch totalitaryzmów, z którymi starała się walczyć; nasza historia jest tragiczna i heroiczna, niestety tej historii nikt na świecie właściwie nie zna.

Nikt nie wie, że obóz w Auschwitz został założony z myślą o eksterminacji Polaków – powiedział PAP prezes Fundacji „Łączka”, dziennikarz Tadeusz Płużański.

 

→ PAP / (kk)

10.02.2018

• serwis: PAP Media

• źródło: PAP

• więcej o Tadeuszu Płużańskim: > tutaj

 

 

2
0

Jedna myśl na temat “Płużański: Niestety nikt na świecie nie zna tragicznej i heroicznej historii Polski

 • 13/02/2018 o 17:05
  Permalink

  Właśnie nikt na świecie nie zna historii Polski i bardzo często historii własnego narodu i państwa, ale czy My, tu na miejscu i w tym czasie, znamy historię naszego regionu, historię naszych Rodzin i naszych sąsiadów. Piszę o tym, bo na konkurencyjnej stronie jest krótki i nie bardzo wyjaśniający tekst o niemieckiej zbrodni z czasów II wojny na ulicy Budki, a mającą swą rocznicę kilka dni temu. Może uda mi się wrzucić ten tekst tutaj – https://www.epiotrkow.pl/news/Kto-dzis-pamieta-o-egzekucji-na-ulicy-Budki,31224
  Udało się!??!!!! Pytanie do Szanownej Redakcji, a szczególnie do Pana Reisinga – czy może coś więcej napisać o tym tragicznym zdarzeniu; kto mordował, jaka jednostka policji i żandarmerii rozstrzeliwała, pod jakim dowództwem, kto był tam zabity, dlaczego (Niemcy mieli taką metodę: odpowiedzialności zbiorowej, że za jakąś akcję partyzantów, w której ginęli Niemcy, zabijali zakładników, za jednego Niemca, na początku okupacji 10 Polaków, a potem co raz więcej, aż doszli do 100) dokonali tej zbrodni, czym to uzasadniali, czy po wojnie zbrodniarze zostali schwytani, oskarżeni, skazani i odbyli całą karę, jak Rodziny zabitych dotrwały końca wojny, bo przecież nie wyzwolenia, kiedy skradziono z pomnika tablicę z nazwiskami rozstrzelanych i dlaczego jej nie odtworzono, dlaczego policji nie udało się złapać złodziei ????? Jak możemy wymagać od świata, od innych narodów i państw rzetelności w poznawaniu naszej historii, jak jej sami nie szanujemy i nie znamy? Więc jak zajmiecie się tą sprawą?

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.