Piotrków – wypadek – mercedes i seicento

Do groźnie wyglądającego wypadku, który z całą pewnością był traumatyczny dla jego uczestników, doszło dziś, 6 lutego 2018 r. w Piotrkowie Trybunalskim na skrzyżowaniu Al. Kopernika i 3 Maja.

Przed południem 35-letni kierowca mercedesa, według jego słów, jechał Al. Kopernika w kierunku wschodnim; miał zielone światło i nic nie wskazywało na to, że może się coś wydarzyć. Na tylnych siedzeniach wiózł dwoje dzieci.

Tymczasem od północy, od strony placu Kościuszki podążał swoim fiatem starszy mężczyzna; być może oślepiło go słońce, być może myślał o czym innym… Wjechał na skrzyżowanie przy czerwonym świetle i przodem samochodu uderzył w bok mercedesa – w drzwi od strony kierowcy. Siła była na tyle duża, że mniejsze auto obróciło się o 180 stopni.

Właściciel limuzyny dodał, że seicento jechało na wprost, ale z pasa do skrętu w lewo. Kierujący tym autem został odwieziony do szpitala, w chwili pisania tego tekstu nie znany był stan jego trzeźwości.

W mercedesie zadziałały boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, nikomu nic się nie stało, jednak dzieci bardzo się wystraszyły. Pod opieką dziadka wróciły do domu.

Zdarzenie doprowadziło do utrudnień w ruchu, ponieważ jeden z pojazdów pozostał na środku skrzyżowania w asyście wozów straży i policji.

→ (mb)

6.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o zdarzeniach drogowych czytaj: > tutaj

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.