Piotrków. 94. miesięcznica smoleńska

Blisko osiem lat temu, 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 pod Smoleńskiem rozbił się samolot pasażerski Tupolew Tu-154M Lux nr boczny 101 z 96. osobami na pokładzie.

Śmierć zabrała dostojników państwowych, duchownych, wysokich stopniem żołnierzy, parlamentarzystów, działaczy społecznych, aktorów, załogę samolotu, oficerów Biura Ochrony Rządu…

Za zgon tych ludzi całkowitą winę ponoszą organizatorzy lotu, kancelarie: prezydenta i premiera, dowództwo 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, szef BOR…

Ani brzoza, ani mgła, ani źle przygotowane lotnisko nie są w stanie przesłonić odpowiedzialności urzędników i oficerów, którzy wydali zgodę na podróż jednym samolotem najważniejszych osób w państwie.

Ta rana nie może się zabliźnić, jest nadal otwarta, przypomina krater. U części Polaków bezustannie wywołuje smutek i przygnębienie, u innych naturalną złość; jeszcze inni usiłują ją bagatelizować, starają się zapomnieć, mając na uwadze niepoważne zachowanie się polityków, a nawet niektórych rodzin ofiar chcących zbić na narodowej tragedii kapitał polityczny i finansowy…

Jarosław Kaczyński dał jasno do zrozumienia, że miesięcznice smoleńskie w obecnej formie będą wygaszane. Warszawskie manifestacje mają odejść w przeszłość, ale nie oznacza to, że powinniśmy przestać pamiętać, zapalać świece, składać kwiaty, jak czynią to od ośmiu lat członkowie klubu „Gazety Polskiej”.

Tej garstce ludzi należy się wyjątkowy szacunek, ich pamięć nie jest na pokaz, nie jest celebrowana w otoczeniu służalczych fotografów, skundlonych reporterów. To czysto ludzki odruch, którego brakuje niejednemu notablowi czy działaczowi Prawa i Sprawiedliwości.

→ (mb)

11.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• więcej o miesięcznicach czytaj: > tutaj

 

 

6
2

9 myśli na temat “Piotrków. 94. miesięcznica smoleńska

 • 13/02/2018 o 13:46
  Permalink

  jakiej konkurencji, a kto tu konkuruje z tą „Gazetą Trybunalską”…???? to już skrajana skrajność prawicowa

  0

  0
  Odpowiedz
 • 13/02/2018 o 10:50
  Permalink

  Może napiszecie ile te comiesięczne spędy kosztują państwo? Dlaczego za prywatne wariactwa Jarkacza musimy my płacić?

  9

  3
  Odpowiedz
  • 13/02/2018 o 11:23
   Permalink

   Szanowny Panie, nazywając „prywatnym wariactwem” pamiątkę katastrofy smoleńskiej przekroczył Pan nie tylko normy zwykłej przyzwoitości, ale obraził Pan uczucia wielu Polaków. Nie było Pana stać, aby podpisać się imieniem i nazwiskiem, więc w zasadzie ten wpis nie powinien być zatwierdzony. Czynimy jednak wyjątek, aby wyjaśnić, że najdroższa, jak do tej pory, miesięcznica kosztowała 760 tys. zł (lipiec 2017 r.). (red.)

   5

   6
   Odpowiedz
   • 13/02/2018 o 12:32
    Permalink

    Sądzę że normalnie Polacy to mają te miesięcznice gdzieś. W tym cyrku biorą udział tylko najbardziej fanatyczni wyborcy PiS’u. I trzeba być ślepym albo głupim, żeby nie widzieć że te spędy organizowane są tylko dla zbijania kapitału politycznego i szczucia jednych na drugich. Nikt tak nie podzielił Polaków jak Kaczyński. Czy tak zachowuje się normalny człowiek? „Jesteśmy już naprawdę bardzo blisko/…/. Możemy wszyscy powiedzieć sobie nawzajem, że zrobiliśmy coś, co jest bardzo, bardzo ważne dla ojczyzny, dla Polski, dla naszej NIEPODLEGŁOŚCI, dla naszej GODNOŚCI/…/. Dziś jest właśnie czas, w którym tej godności trzeba BRONIĆ i to też trzeba pamiętać. Ta godność była podważana przez tych, którzy OPLUWALI POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ” – Jarosław na ostatniej miesięcznicy. Coś długo dochodzą to tej prawdy. Już 2,5 roku PiS jest u władzy i ani wraku, ani zamachu, nic nie ma. Jeżeli wydanie, nie nie wydanie, wywalenie 4 327 595 zł (od 2016 roku) w błoto na organizacje tego cyrku to jest nic, to Polska jednak jest bardzo bogatym krajem.

    3

    3
    Odpowiedz
   • 13/02/2018 o 14:31
    Permalink

    Jeśli chodzi o obrazę uczuć, to nie sposób nie wspomnieć o obrazie rozumu, jaka się dzieje za sprawą usilnych starań, które mają znaleźć bombę, albo chociażby kogoś z dymiącym lontem w dłoni.
    Koszty społeczne tej działalności są znacznie większe od finansowych.
    Podzielone i skłócone społeczeństwo, mowa nienawiści, polowania na czarownice. To niczym epidemia dżumy, której skutki przejścia odczuwano przez dziesiątki lat.
    Redakcja wymienia ciurkiem odpowiedzialnych, ale ja bym tą listę zawęził do miernych polityków, których władza błyskawicznie demoralizuje, a oni robią to z urzędnikami i pozostałymi służbami.
    Wystarcz przypomnieć osobę Misiewicza i jego wpływ na zachowania oficerów z wieloletnim stażem.
    To normalne kiedy politycy decydują o awansach, posadach, nagrodach. Póki nie wykarczujemy
    tych chwastów i prawnie nie zabezpieczymy sfery publicznej przed ich plenieniem, będziemy staczać się w niebyt. Do dna!

    1

    4
    Odpowiedz
   • 14/02/2018 o 21:38
    Permalink

    Dzięki komu takie koszty ochrony miesięcznic?
    Składajcie podziękowania KODowi, UBywatelom RP(?) i temu podobnym, a no i wszystkim przeciwnikom, którym chce się wyłazić w tym samym czasie, demonstrować i bronić…Tylko co i czego?

    2

    2
    Odpowiedz
 • 12/02/2018 o 16:04
  Permalink

  Zobaczcie zenujace zdjecie i tytul u konkurencji

  1

  6
  Odpowiedz
 • 12/02/2018 o 16:03
  Permalink

  A konkurencja drwi z ofiar. Jakies kaczki na zdjeciu , tekst pod tytulem odc. 94. W jakim kierunku to idzie? KODu czy Obywateli RP

  5

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.