Na sygnale. Pościg za 19-latkiem

6 lutego 2018 r. wieczorem w miejscowości Ogrodzona, pomiędzy Trzepnicą, a Łękami Szlacheckimi w powiecie piotrkowskim, policjanci z ruchu drogowego KMP w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili rutynową kontrolę drogową.
Kliknij, aby powiększyć. Grafika: mapy google / GT

W pewnym momencie dostrzegli szybko zbliżające się światła; radar wykazał znaczne przekroczenie obowiązującej w tym miejscu prędkości, więc przystąpili do czynności związanych z zatrzymaniem samochodu.

Kierowca skody na widok funkcjonariuszy dodał gazu i ominął patrol. Rozpoczął się pościg. Informacja trafiła do dyżurnego komendy, który w okolice zdarzenia wysłał dodatkowe dwa radiowozy. Szybko ustalono adres zameldowania właściciela samochodu.

Pogoń za autem trwała kilkanaście minut, była dość ryzykowana ze względu na panujące ciemności i wąskie drogi. Policjanci szybko zorientowali się, że zmierza ono w kierunku posesji, gdzie zamieszkuje jego posiadacz.

Rozpędzone samochody znalazły się na terenie Dobrenic. Nagle pierwszy pojazd gwałtownie zahamował i skręcił w polną drogę. Radiowóz także wykonał podobny manewr, ale po przejechaniu kilkudziesięciu metrów oba auta zakopały się w błocie. Kierowca skody wyskoczył na zewnątrz i zaczął uciekać w kierunku zabudowań. Mundurowi ruszyli za nim…

19-latek był trzeźwy, został odtransportowany do Piotrkowa na policyjny „dołek” i zatrzymany na 48 godzin. W czasie pisania tego tekstu nie są znane motywy zachowania się chłopaka i zarzuty jakie zostaną mu postawione, ale wszystko wskazuje na to, że będzie odpowiadał za wykroczenie (przekroczenie prędkości) i przestępstwo (nie zatrzymanie się do kontroli).

W połowie 2017 r. weszła w życie nowelizacja Kodeksu karnego. Uzupełniono go o artykuł 178b, który stanowi:

Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

→ (mb)

7.02.2018

• foto: pixabay.com / gazetatrybunalska.pl

• więcej informacji kryminalnych: > tutaj

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

 

 

2
0

Jedna myśl na temat “Na sygnale. Pościg za 19-latkiem

 • 25/04/2018 o 21:03
  Permalink

  Tak bywa jak się jest z takiej rodziny pijaków i złodzieji młody podobno miał prawo jazdy tak się chwaliła matka ale okazało się coś innego i jeszcze jedno matka tego chłopaka ma sklep i powinna się tym zająć policja i powinno być więcej patroli policji bo ta pani sprzedaje alkohol ok ma sklep ma prawo ale nie ma takiego prawa że ci co jeżdżą autami i ciągnikami rolniczymi piją u tej pani alkohol i wsiadają pod wpływem alkoholu i prowadzą pojazdy porostu jest bez prawie powinna się tym zająć policja jak najszybciej bo pani Beata ma gdzieś że komuś stanie się krzywda że może ktoś zginąć w wypadku tylko dla niej liczy się zysk a ten proceder dzieje się w Dobrenicach prawie codziennie potrzebna policja by coś z tym zrobiła.

  0

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.