Kierowcy bez wyobraźni. Straż miejska jak zwykle nie reaguje

Kierowcy furgonów dostarczających gotówkę do banków przy ulicy Słowackiego mają zwyczaj notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego.
Kliknij, aby powiększyć.

Prawdopodobnie konwojentom ubranym w czarne ubrania, wyposażonym w kamizelki taktyczne i broń krótką wydaje się, że Prawo o ruchu drogowym ich nie dotyczy.

Przykład z wczoraj: brudny samochód dostawczy firmy „Servo” ponad 20 minut stał w niedozwolonym miejscu z zapalonymi światłami mijania i włączonym silnikiem diesla. Tuż przed nim, pojazd należący do Poczty Polskiej także nieprawidłowo parkował i zatruwał środowisko.

Zdjęcia pojazdów zostaną przekazane do KMP w Piotrkowie.

Ulica Słowackiego jest w zasięgu kilku kamer miejskiego monitoringu, jednak straż miejska nie reaguje mimo, że wykroczenia popełniane są nagminnie.

Kliknij, aby powiększyć.

Przypominamy: Piotrków jest miastem o znacznym zanieczyszczeniu powietrza. Szczególnie o tej porze roku smog jest wyjątkowo dotkliwy, dlatego wrażliwość służb miejskich powinna być nakierowana na eliminowanie sytuacji, kiedy do atmosfery przedostają się szkodliwe substancje pochodzące z silników spalinowych.

→ (mb)

6.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Stare Miasto – bezmyślni kierowcy, leniwa policja i straż miejska (dużo zdjęć)”

 

 

12
4

17 myśli na temat “Kierowcy bez wyobraźni. Straż miejska jak zwykle nie reaguje

 • 30/01/2019 o 05:32
  Permalink

  jakby stanęli na ulicy włączyli awaryjne to by pan pisał że ruch utrudniają,a włączone silniki to wynikają ze specyfiki przewożonego ładunku,to może mieli stanąć sto czy dwieście metr.ów dalej tam gdzie być może jest miejsce i bujać się z gotówką po chodnikach

  0

  0
  Odpowiedz
 • 09/02/2018 o 09:44
  Permalink

  Proponuję jeszcze przyjrzeć się samochodom parkującym na pl. Kościuszki na chodniku i powierzchni wyłączonej z ruchu przy postoju taksówek. Strażnik miejski przez telefon odpowiada, że taksówkarze się nie skarżą. Czyli nie zna przepisów: w strefie płatnego parkowania można parkować tylko na wyznaczonych miejscach. A gdzie 1,5 m chodnika dla pieszych?!

  7

  0
  Odpowiedz
 • 09/02/2018 o 05:41
  Permalink

  Opisany przypadek z ul. Sieradzkiej / Rycerskiej mógł zostać rozwiązany, gdy kierujący wykorzystując pojazd służbowy załatwiał sprawy prywatne, lub zrezygnował dochodzenie swoich praw przed sądem. Tak na marginesie, Prezydent Miasta może udzielać zezwoleń na krótkotrwałe parkowanie w miejscu zakazu różnym podmiotom np. „Społem” na dostawę towaru do sklepu.

  1

  5
  Odpowiedz
  • 09/02/2018 o 09:44
   Permalink

   No cóż, dyskusja staje się bezprzedmiotowa. Pan pisze, co wie. My wiemy, co piszemy. (red.)

   4

   0
   Odpowiedz
 • 08/02/2018 o 20:48
  Permalink

  Pisząc ten artykuł świadczy o niedostatecznej wiedzy.
  Kierujący tymi pojazdami realizują zadania wynikające z ustawy o transporcie pieniężnym, oraz wytycznymi Komendy Głównej. A co gdyby z pojazdu wyszło dwóch, trzech i zatrzymali ruch pieszych na chodniku ? Też by ktoś protestował, robił zdjęcia ? Taka to robota.

  1

  6
  Odpowiedz
  • 08/02/2018 o 21:04
   Permalink

   Szanowny Panie, nasza wiedza jest ograniczona w wielu dziedzinach, z tego powodu zwracamy się do rozmaitych instytucji z prośbą o rozstrzygnięcie przekazywanych przez nas zgłoszeń. W tym konkretnym przypadku będą to: Wydział Prewencji KMP w Piotrkowie i, prawdopodobnie, Sąd Rejonowy Wydział Karny w/m. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Pan pisząc tak kategoryczny komentarz posiada odpowiedni zasób wiedzy, ale pragniemy poinformować, że w podobnej sprawie kierowca furgonu został ukarany mandatem karnym za niestosowanie się do znaków pionowych na ulicy Sieradzkiej / Rycerskiej w Piotrkowie. Był przy tym agresywny i arogancki. Jednak od tego czasu problem z bankowozami na wspomnianej ulicy został rozwiązany. Pozdrawiamy. (red.)

   8

   0
   Odpowiedz
 • 08/02/2018 o 13:39
  Permalink

  W przypadku przejścia dla pieszych należy zachować 10 m wolnego miejsca przed pasami, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu – 10 m przed i za przejściem. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości od 100 do 300 zł i 1 punkt karny.

  7

  0
  Odpowiedz
 • 07/02/2018 o 09:45
  Permalink

  Idź pan buty naprawiaj, a nie z aparatem po mieście latasz.

  1

  9
  Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 23:23
  Permalink

  a co to czyzby konwojenci czy firmy ochroniarskie byly pod specjalnym nadzorem? KRD jest jednakowy dla wszystkich, a te samochody nie sa przeciez pojazdami uprzywilejowanymi. W tej konkretnie sytuacji samochody moga stawac na zapleczu banku na podworku, ale gdzie tam im sie wydaje ze sa ponad przepisqmi. Nie sa. Dlatego trzeba ich karac.

  6

  2
  Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 18:19
  Permalink

  Bardzo niebezpieczna sytuacja ponieważ pieszy nie widzi jadących samochodów bo źle stojący samochód zasłania.

  8

  2
  Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 18:16
  Permalink

  Widzę że lobby konwojentów się uaktywniło. Ciekawe co by powiedzieli, gdyby zgodnie z prawem, ich nieprawidłowo zaparkowany bankowóz zapakować na lawetę i wywieźć na parking strzeżony. Myślę, że te 20 minut spokojnie wystarczy.

  7

  2
  Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 15:37
  Permalink

  Konwojenci mają swoje procedury, musza jak najkrótsza drogę z gotówką pokonać poza autem. Może jeszcze mają czekać aż się zwolni miejsce postojowe i wykupić bilecik parkingowy? Litości ludzie, trochę wyobraźni.

  6

  6
  Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 14:55
  Permalink

  Konwój dostarcza pieniądze do banku, to co konwojenci mają biec z torbami przez droge, bo panu sie to nie podoba? Mogą też pana zastrzelić następnym razem, jak bedziesz pan zdjęcia bankowozowi robił, bo uznają cie człowieku za zagrożenie. Policja ani Straż Miejska nie robi konwojom „pod góre”, bo akurat zaparkowane auto nie stwarza zagrożenia w ruchu, ani nic nie blokuje.

  6

  8
  Odpowiedz
  • 06/02/2018 o 15:37
   Permalink

   Szanowny Panie, Pan nie rozumie czym jest prawo, w jakim celu zostało stworzone i czemu ma służyć. W związku z tym dyskusja jest bezcelowa. (red.)

   9

   6
   Odpowiedz
   • 06/02/2018 o 22:01
    Permalink

    Szanowny Panie, nadgorliwość gorsza od nazizmu. Już nie masz się do czego przyczepić tylko do konwojentów?

    2

    8
    Odpowiedz
  • 30/01/2019 o 15:55
   Permalink

   moje też nie zagrażało i nie utrudniało , a mandat dostałem.

   1

   0
   Odpowiedz
 • 06/02/2018 o 13:54
  Permalink

  Już niedługo PKO BP przenosi się na drugą stronę ulicy Słowackiego do nowego budynku powstającego po były kinie Hawana. Problem zniknie.
  A do tego czasu panowie konwojenci proszę na nogach z pobliskiego parkingu spacerować.

  8

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.