Kierowcy bez wyobraźni. Straż miejska jak zwykle nie reaguje

Kierowcy furgonów dostarczających gotówkę do banków przy ulicy Słowackiego mają zwyczaj notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego.
Kliknij, aby powiększyć.

Prawdopodobnie konwojentom ubranym w czarne ubrania, wyposażonym w kamizelki taktyczne i broń krótką wydaje się, że Prawo o ruchu drogowym ich nie dotyczy.

Przykład z wczoraj: brudny samochód dostawczy firmy „Servo” ponad 20 minut stał w niedozwolonym miejscu z zapalonymi światłami mijania i włączonym silnikiem diesla. Tuż przed nim, pojazd należący do Poczty Polskiej także nieprawidłowo parkował i zatruwał środowisko.

Zdjęcia pojazdów zostaną przekazane do KMP w Piotrkowie.

Ulica Słowackiego jest w zasięgu kilku kamer miejskiego monitoringu, jednak straż miejska nie reaguje mimo, że wykroczenia popełniane są nagminnie.

Kliknij, aby powiększyć.

Przypominamy: Piotrków jest miastem o znacznym zanieczyszczeniu powietrza. Szczególnie o tej porze roku smog jest wyjątkowo dotkliwy, dlatego wrażliwość służb miejskich powinna być nakierowana na eliminowanie sytuacji, kiedy do atmosfery przedostają się szkodliwe substancje pochodzące z silników spalinowych.

→ (mb)

6.02.2018

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Stare Miasto – bezmyślni kierowcy, leniwa policja i straż miejska (dużo zdjęć)”

 

 

12
3

15 thoughts on “Kierowcy bez wyobraźni. Straż miejska jak zwykle nie reaguje

 • 09/02/2018 at 09:44
  Permalink

  Proponuję jeszcze przyjrzeć się samochodom parkującym na pl. Kościuszki na chodniku i powierzchni wyłączonej z ruchu przy postoju taksówek. Strażnik miejski przez telefon odpowiada, że taksówkarze się nie skarżą. Czyli nie zna przepisów: w strefie płatnego parkowania można parkować tylko na wyznaczonych miejscach. A gdzie 1,5 m chodnika dla pieszych?!

  7

  0
  Reply
 • 09/02/2018 at 05:41
  Permalink

  Opisany przypadek z ul. Sieradzkiej / Rycerskiej mógł zostać rozwiązany, gdy kierujący wykorzystując pojazd służbowy załatwiał sprawy prywatne, lub zrezygnował dochodzenie swoich praw przed sądem. Tak na marginesie, Prezydent Miasta może udzielać zezwoleń na krótkotrwałe parkowanie w miejscu zakazu różnym podmiotom np. „Społem” na dostawę towaru do sklepu.

  1

  5
  Reply
  • 09/02/2018 at 09:44
   Permalink

   No cóż, dyskusja staje się bezprzedmiotowa. Pan pisze, co wie. My wiemy, co piszemy. (red.)

   4

   0
   Reply
 • 08/02/2018 at 20:48
  Permalink

  Pisząc ten artykuł świadczy o niedostatecznej wiedzy.
  Kierujący tymi pojazdami realizują zadania wynikające z ustawy o transporcie pieniężnym, oraz wytycznymi Komendy Głównej. A co gdyby z pojazdu wyszło dwóch, trzech i zatrzymali ruch pieszych na chodniku ? Też by ktoś protestował, robił zdjęcia ? Taka to robota.

  1

  6
  Reply
  • 08/02/2018 at 21:04
   Permalink

   Szanowny Panie, nasza wiedza jest ograniczona w wielu dziedzinach, z tego powodu zwracamy się do rozmaitych instytucji z prośbą o rozstrzygnięcie przekazywanych przez nas zgłoszeń. W tym konkretnym przypadku będą to: Wydział Prewencji KMP w Piotrkowie i, prawdopodobnie, Sąd Rejonowy Wydział Karny w/m. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że Pan pisząc tak kategoryczny komentarz posiada odpowiedni zasób wiedzy, ale pragniemy poinformować, że w podobnej sprawie kierowca furgonu został ukarany mandatem karnym za niestosowanie się do znaków pionowych na ulicy Sieradzkiej / Rycerskiej w Piotrkowie. Był przy tym agresywny i arogancki. Jednak od tego czasu problem z bankowozami na wspomnianej ulicy został rozwiązany. Pozdrawiamy. (red.)

   8

   0
   Reply
 • 08/02/2018 at 13:39
  Permalink

  W przypadku przejścia dla pieszych należy zachować 10 m wolnego miejsca przed pasami, a na drodze dwukierunkowej o dwóch pasach ruchu – 10 m przed i za przejściem. Za nieprzestrzeganie przepisów grozi mandat w wysokości od 100 do 300 zł i 1 punkt karny.

  7

  0
  Reply
 • 07/02/2018 at 09:45
  Permalink

  Idź pan buty naprawiaj, a nie z aparatem po mieście latasz.

  1

  9
  Reply
 • 06/02/2018 at 23:23
  Permalink

  a co to czyzby konwojenci czy firmy ochroniarskie byly pod specjalnym nadzorem? KRD jest jednakowy dla wszystkich, a te samochody nie sa przeciez pojazdami uprzywilejowanymi. W tej konkretnie sytuacji samochody moga stawac na zapleczu banku na podworku, ale gdzie tam im sie wydaje ze sa ponad przepisqmi. Nie sa. Dlatego trzeba ich karac.

  6

  2
  Reply
 • 06/02/2018 at 18:19
  Permalink

  Bardzo niebezpieczna sytuacja ponieważ pieszy nie widzi jadących samochodów bo źle stojący samochód zasłania.

  8

  2
  Reply
 • 06/02/2018 at 18:16
  Permalink

  Widzę że lobby konwojentów się uaktywniło. Ciekawe co by powiedzieli, gdyby zgodnie z prawem, ich nieprawidłowo zaparkowany bankowóz zapakować na lawetę i wywieźć na parking strzeżony. Myślę, że te 20 minut spokojnie wystarczy.

  7

  2
  Reply
 • 06/02/2018 at 15:37
  Permalink

  Konwojenci mają swoje procedury, musza jak najkrótsza drogę z gotówką pokonać poza autem. Może jeszcze mają czekać aż się zwolni miejsce postojowe i wykupić bilecik parkingowy? Litości ludzie, trochę wyobraźni.

  6

  6
  Reply
 • 06/02/2018 at 14:55
  Permalink

  Konwój dostarcza pieniądze do banku, to co konwojenci mają biec z torbami przez droge, bo panu sie to nie podoba? Mogą też pana zastrzelić następnym razem, jak bedziesz pan zdjęcia bankowozowi robił, bo uznają cie człowieku za zagrożenie. Policja ani Straż Miejska nie robi konwojom „pod góre”, bo akurat zaparkowane auto nie stwarza zagrożenia w ruchu, ani nic nie blokuje.

  6

  8
  Reply
  • 06/02/2018 at 15:37
   Permalink

   Szanowny Panie, Pan nie rozumie czym jest prawo, w jakim celu zostało stworzone i czemu ma służyć. W związku z tym dyskusja jest bezcelowa. (red.)

   9

   6
   Reply
   • 06/02/2018 at 22:01
    Permalink

    Szanowny Panie, nadgorliwość gorsza od nazizmu. Już nie masz się do czego przyczepić tylko do konwojentów?

    2

    8
    Reply
 • 06/02/2018 at 13:54
  Permalink

  Już niedługo PKO BP przenosi się na drugą stronę ulicy Słowackiego do nowego budynku powstającego po były kinie Hawana. Problem zniknie.
  A do tego czasu panowie konwojenci proszę na nogach z pobliskiego parkingu spacerować.

  8

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.