Jak tu nie kochać piotrkowskiej drogówki…

14 lutego, z okazji walentynek, Komenda Główna Policji zorganizowała ogólnopolską akcję pod hasłem „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

Działanie miało charakter prewencyjny, a jego głównym celem było zwrócenie uwagi użytkowników dróg, a szczególnie tych przekraczających dozwoloną prędkość, na kwestie związane z bezpieczeństwem ruchu. W tym dniu zatrzymane osoby, popełniające wykroczenia, otrzymywały zamiast mandatów karnych zapachowe przywieszki w kształcie serduszka.

W akcji wzięli także udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim na czele z naczelnikiem podinspektorem Grzegorzem Kotarskim, nadkomisarzem Janem Janickim i aspirantem Iloną Sidorko – rzecznikiem komendy.

Ponieważ wydarzenie miało ocieplić wizerunek policji zaproszono do punktu kontrolnego w al. Sikorskiego przedstawicieli lokalnych mediów specjalizujących się m. in. w kreowaniu pozytywnego obrazu miejskich stróżów prawa poprzez przepisywanie gotowych komunikatów tworzonych w budynku przy ul. Szkolnej.

Efektami sesji fotograficznej, w której główną rolę odegrała aspirant Sidorko, pochwalono się na stronach internetowych dwóch lokalnych portali (> link1 | > link2), w kanale „youtube.com” gminnej telewizji kablowej (> link) oraz na stronie KMP (> link).

 

W czerwonej ramce Dariusz Śmigielski. Kliknij, aby powiększyć.
Foto: screen z portalu „Piotrkow Trybunalski Nasze Miasto”. Kliknij, aby powiększyć.
Miejsce zaparkowania radiowozu. Foto: google mapy. Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednak i tym razem fotoreporter „Dziennika Łódzkiego” Dariusz Śmigielski zachował zawodową i obywatelską czujność i sfotografował policyjną alfę romeo parkującą na chodniku w ten sposób, że uniemożliwiała swobodne poruszanie się pieszym mimo, że wokół było dość miejsca, aby pojazd zatrzymać.

Naczelnik Kotarski zwracając się do jednego z kontrolowanych kierowców powiedział: – Na przejściach zwalniać, przepuszczać pieszych i zgodnie z przepisami jeździć.

Komentarz

Ucieszył nas widok funkcjonariuszy piotrkowskiej drogówki w al. Sikorskiego, a z drugiej zasmucił. „Gazeta Trybunalska”, jako jedyne medium w Piotrkowie Trybunalskim przykłada bardzo duże znaczenie do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególnie wyczuleni jesteśmy na powszechne w mieście wykroczenia takie jak: jazda przy osi jezdni, nieprawidłowe parkowanie, wyprzedzanie przed przejściami dla pieszych, przekraczanie prędkości, nierespektowanie znaków: stop, zakaz ruchu i droga jednokierunkowa, rozmowy przez telefon podczas jazdy, pozostawienie pojazdów na trawnikach i in.

Wielokrotnie alarmowaliśmy, że policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego są obecni na piotrkowskich ulicach tylko przy okazji zdarzeń drogowych, że prewencja praktycznie nie istnieje, a kontrola prawidłowości parkowania jest scedowana na straż miejską, nieposiadającą tak dużego wachlarza uprawnień i, co tu dużo mówić, pozostawiającą wiele do życzenia, głównie z powodu ubezwłasnowolnienia przez magistrat.

Z tym większą przykrością publikujemy takie materiały jak: „Piotrkowska policja łamie przepisy ruchu drogowego!”, „Stare Miasto – bezmyślni kierowcy, leniwa policja i straż miejska (dużo zdjęć)”, „Szok! Policjant z piotrkowskiej drogówki atakuje obywatela!”, „Emeryt Szczegielniak”,„Odpowiedź od komendantów policji i straży miejskiej” czy „W Piotrkowie na ulicach giną ludzie. Husaria polska 21-02-2017″, bo od państwowej służby oczekujemy profesjonalizmu, odpowiedzialności, a także wyobraźni. Statystyki są zatrważające: rośnie liczba wypadków, kolizji, dramatycznie przybywa osób rannych i zabitych. Liczby nie kłamią.

Kliknij, aby powiększyć.

Dlatego życzylibyśmy sobie, aby piotrkowski ruch drogowy skupił większą uwagę na codziennej, częstokroć żmudnej, trudnej i niewdzięcznej robocie niż na pozowaniu do zdjęć, które, w naszej ocenie, odniosły efekt odwrotny od zamierzonego.

Natomiast pani aspirant Sidorko, jeśli rzeczywiście ma pragnienie zostania gwiazdą mediów elektronicznych, sugerujemy umawiać się na sesje foto po godzinach pracy.

Nadkomisarz Kobryś, KGP. Kliknij, aby powiększyć.

Dziś ponad 20 minut rozmawialiśmy przez telefon z nadkomisarzem Radosławem Kobrysiem z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w Warszawie na temat jakości pracy policjantów z piotrkowskiej komendy. Funkcjonariusz obiecał przyjrzeć się naszym publikacjom.

→ Mariusz Baryła

15.02.2018

• foto: KMP Piotrków / piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl

• czytaj także: > „Magistracki samochód na zakazie. Właściwa postawa Dariusza Śmigielskiego”

• zobacz także: > „Husaria polska”

 

 

2
5

2 myśli na temat “Jak tu nie kochać piotrkowskiej drogówki…

  • 17/02/2018 o 02:05
   Permalink

   W takich sytuacjach słyszymy najczęściej, że policja prowadzi czynności. (red.)

   2

   4
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.