Aleja 800-lecia – koronny absurd w TVN Turbo

Okazuje się, że sława partactwa drogowego, jakie ma miejsce w Piotrkowie Trybunalskim od chwili, gdy dyrektorem Biura Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta została mgr inż. Małgorzata Majczyna, wykracza poza granice prowincji.
Kliknij, aby powiększyć.

Zielona syrenka S201 z Kamilem Jaśkowskim i Krzysztofem Ruszałą drugi raz pojawiła się w Piotrkowie. Autorzy programu „Absurdy drogowe”, emitowanego na antenie TVN Turbo, tym razem przyjrzeli się sztandarowej inwestycji mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela, oddanej do użytku w roku 2017 r. z okazji 800-lecie powstania miasta.

Miło jest nam donieść, że jeszcze ktoś, oprócz nas, dostrzega i wyraźnie mówi o nieudolności ludzi, którzy decydują o kształcie układu komunikacyjnego w Piotrkowie akceptując i finansując drogowe koszmary.

Przykłady z ostatnich lat to nie tylko aleja 800-lecia, o której opowiadają Jaśkowski i Ruszała, ale także przebudowa ulic: Śląskiej, Słowackiego, POW, Cmentarnej, Rolniczej, ronda Sulejowskiego, budowa tzw. łącznika pomiędzy Sulejowską a Broniewskiego, czy skandaliczne niedopełnienie obowiązków przy modernizacji ul. Próchnika, gdzie wydano pozwolenie na prace budowlane, bez usunięcia stojącego tuż przy jezdni, grożącego zawaleniem, obiektu.

W przypadku ulic: Cmentarnej i Próchnika „Gazeta Trybunalska” już wkrótce skieruje zawiadomienia do organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby odpowiedzialne za remont obu odcinków.

Mamy również nadzieję, że po zmianie władzy w magistracie i Zarządzie Dróg, kierowanym przez dyrektora Byczyńskiego, odbędzie się szczegółowy audyt.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia 8 odcinka, 7 sezonu „Absurdów drogowych”: > tutaj. Warto jeszcze spojrzeć na krótki tekst red. Reisinga: > „Aleja 800-lecia – dwa miesiące po otwarciu”. Zaś o działaniach Majczyny można poczytać: > tutaj.

→ (mb)

18.02.2018

• foto: TVN Turbo / screen GT

 

 

82
1

4 thoughts on “Aleja 800-lecia – koronny absurd w TVN Turbo

 • 20/02/2018 at 10:14
  Permalink

  Chyba nawet autostrada Kulczyka jest tańsza! Do prokuratury z tym proponuję!

  9

  1
  Reply
 • 19/02/2018 at 14:41
  Permalink

  To ta sama ulica, o której niezależny, w żaden sposób niezwiązany z władzą i jednocześnie nieasekurujący się PiS Paweł Kendra napisał gawędę?

  7

  1
  Reply
 • 19/02/2018 at 08:43
  Permalink

  To jakis kiepski żart!!!!!!! 5,4 mln zl za 1 km drogi??????? Na dodatek aby wybudowac ten odcinek wycieto sporo zdrowych drzew, a po calej inwestycji posadzono nowych 800. Gdzie tu dbanie o srodowisko? Obecnie wybudowana obwodnica ma jedna nitke. Ciekawe kiedy beda usuwac te 800 drzew i budowac druga nitke ? Ciekawe czy znowu wyniesie to ponad 5 mln?

  17

  2
  Reply
  • 19/02/2018 at 11:03
   Permalink

   Połowa uschnie sama od soli sypanej od czasu do czasu przez piaskarki, a kilka procent już uschło, bo mądre inaczej głowy z UM nie wpadły na prosty pomysł, że posadzone młode drzewka trzeba podczas upalnego lata podlać.

   14

   1
   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.