Wielkie morsowanie – Bugaj 2018

Tym razem na piotrkowskim „Słoneczku” nie było jak w zeszłym roku pięknego słoneczka, lekkiego mrozu, twardego lodu i zadziwiającego rekordu świata Michała Rosiaka, który w lodowatej wodzie przebywał ponad 2 godziny.

W południe 28 stycznia 2018 roku panowała szara, nieprzyjemna, dżdżysta pogoda. Nie przeszkodziło to jednak w przyjeździe jeszcze większej liczby dzielnych morsów nad piotrkowskie jezioro Bugaj.

Pojawiło się ich ponad stu w różnym wieku, różnej płci i w różnych strojach i tych kąpielowych i zabawnych. Przyjechali z całego regionu: z Tomaszowa Mazowieckiego, Sulejowa, Radomska, Opoczna, Łodzi… na zaproszenie głównego organizatora, czyli Piotrkowskiej Grupy Rowerowej.

W ramach rozgrzewki można było potańczyć przy gorących, latynoskich rytmach.

Kibiców było niestety wyraźnie mniej niż przed rokiem. Być może przyczyną tego był, oprócz niesprzyjającej pogody, prawdziwy tor przeszkód, czyli fatalny dojazd do kąpieliska od ulicy Bugajskiej – kilkusetmetrową drogą ze starych płyt betonowych, na których można było uszkodzić zawieszenie lub co najmniej zniszczyć felgi.

→ (pr)

29.01.2018

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Rekord morsowania na lodowym „Słoneczku”

 

 

2
1

Jedna myśl na temat “Wielkie morsowanie – Bugaj 2018

 • 01/02/2018 o 12:53
  Permalink

  Dlaczego opłacana przez podatników służba zdrowia tam była? Chyba to nadużycie?

  2

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.