Skutki nocnego pożaru. Zobacz jak mieszkali ludzie w Piotrkowie

W środę wieczorem (17 stycznia 2017 r.) padał w Piotrkowie śnieg. Wielkie jak dłoń płatki spadały na miasto. O godzinie 21. dyżurny straży pożarnej otrzymał wiadomość o pożarze, jaki wybuchł na terenie Starego Miasta.

Wozy bojowe podjechały na ulicę Garncarską. Źródło ognia pochodziło z parterowej oficyny stojącej na terenie posesji nr 5. Wjazd na podwórko był na tyle wąski, że samochody musiały pozostać na zewnątrz; ratownicy rozwinęli węże i bardzo szybko uporali się z płomieniami.

Weszli do środka. Wśród dymu i zgliszcz dostrzegli częściowo spalone ludzkie ciała. Wkrótce na miejscu zjawiła się policja i prokurator…

O zdarzeniu poinformowaliśmy jako pierwsi na facebooku. Dziś przed południem wybraliśmy się na miejsce, aby zapoznać się ze skutkami pożaru.

W oknach brakowało szyb. Drzwi wejściowe były otwarte. W środku unosił się zapach spalenizny i śmierci. Mieszkanie składało się z czterech pomieszczeń: ganku, czegoś na kształt kuchni, dużego pokoju i garderoby. We wszystkich izbach pełno było rupieci, ubrań, śmieci, puszek po piwie i butelek. Południowa ściana nosiła ślady nadpalenia, co mogło sugerować, że ogień wydostał się ze stojącej przy kaflowym piecu przenośnej „kozy”.

W pokoju znajdowały się dwa miejsca do spania: sprężynowe łóżko i niebieska wersalka. Spaleniu uległo tylko pierwsze legowisko, można więc przypuszczać, że spały na nim dwie osoby i prawdopodobnie były pijane. Sąsiedzi z kamienicy obok powiedzieli, że zmarli nadużywali alkoholu i wiodło im się raczej źle.

Cała nieruchomość należy do prywatnego właściciela. Ta część Piotrkowa jest promowana przez władze jako „młode Stare Miasto”, na wolnych placach mają powstać nowe budynki mieszkalne, jednak poszukiwanie inwestorów idzie dość opornie.

Wczorajsza śmierć w płomieniach wpisuje się w czarną serię, jaka trwa od kilku dni w Piotrkowie. 15 stycznia znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn: na polu przy ul. Dolnej i w samochodzie przy ul. Sezamkowej (Michałów). Dwa dni później w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego wykryto ciało 47-letniego mężczyzny.

→ (mb)

18.01.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Tam nic nie ma – Piotrków Trybunalski, 21 listopada 2015 r.”

• o pożarach czytaj więcej: > tutaj

 

 

2
3

3 myśli na temat “Skutki nocnego pożaru. Zobacz jak mieszkali ludzie w Piotrkowie

 • 21/01/2018 o 12:05
  Permalink

  Proszę sprawdzić, bo w innych mediach podano, że nieboszczyka znaleziono w samochodzie przy ulicy Dolnej, po pijaństwie, a na polu, bez butów i koszuli w Michałowie, przy ulicy Sezamkowej. Gdzieś jest błąd. A tak w ogóle ten tydzień był/jest tragiczny w Piotrkowie i okolicach. Znak czasu?

  1

  1
  Odpowiedz
 • 19/01/2018 o 03:00
  Permalink

  A czemu nie piszom o chłopaku który się powiesił w piwnicy miał zaledwie 26 lat?

  3

  0
  Odpowiedz
 • 18/01/2018 o 19:47
  Permalink

  A jak mieszkaja na Pl .Niepodleglosci 5 Kamienica stoj i straszy

  4

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.