Redukcje zatrudnienia w fabryce Opla w Gliwicach

Wczorajszy numer niemieckiej gazety „Allgemeine Zeitung” poinformował o planowanych redukcjach zatrudnienia w fabryce Opla w Gliwicach.
Kliknij, aby powiększyć.

Firma od marca 2017 roku należy do francuskiej grupy motoryzacyjnej PSA. Już wtedy zaczęto mówić o planowanych zwolnieniach. Dlatego zakładowa „Solidarność” doprowadziła do porozumienia polegającego na wprowadzeniu programu dobrowolnych odejść. Na jego podstawie pracownik, który zwolni się z pracy, otrzyma odprawę w wysokości 20 pensji. W Gliwicach już od kilku miesięcy załoga pracuje na dwie, a nie na trzy zmiany jak było wcześniej.

W listopadzie Opel ogłosił program restrukturyzacji zatrudnienia. Moce produkcyjne w polskich zakładach, a także w niemieckiej fabryce w Eisenach, nie są w pełni wykorzystywane. Gliwice produkują różne wersje astry, lecz sprzedaż tego modelu wyraźnie spadła zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, które były poważnym rynkiem zbytu Opla  sprzedawanego pod marką Vauxhall.

Jak informuje „Allgemeine Zeitung”, Francuzi planują, iż kilkuset pracowników z Gliwic zostanie wkrótce zatrudnionych w Rüsselsheim na sześć miesięcy. Zakwaterowani zostaną w hotelach. Tym samym nikt nie powinien być zwolniony z pracy wbrew swojej woli. Warto dodać, że w Rüsselsheim znajdują się największe zakłady Opla zatrudniające prawie 14 000 osób.

Wobec powyższego należy się tylko dziwić, dlaczego firma tak anemicznie prowadzi promocję wyprzedaży pojazdów z rocznika 2017…

→ (pr)

24.01.2018

• foto: gmauthority.com

 

 

7
0

Jedna myśl na temat “Redukcje zatrudnienia w fabryce Opla w Gliwicach

 • 24/01/2018 o 16:56
  Permalink

  I mamy przykład na Unię Europejską dwóch prędkości pod światłym kierownictwem niemiecko francuskim – jak ukarać polskich niewolników w sposób aksamitny i w białych rękawiczkach?

  5

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.