Piotrków. Przychodnia na złom! Likwidacja właśnie trwa

Przychodnia Nr 5 przy ul. Dmowskiego 47 w Piotrkowie Trybunalskim przestała istnieć.
Kliknij, aby powiększyć.

Nie pomogły nadzwyczajne sesje rady miasta, zapewnienia płynące ze strony Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, konferencje prasowe Chojniaka i Cubały, wzajemne oskarżenie, kilogramy papieru, wypowiedzi radnych, poseł Radziszewskiej, deklaracje, groźby, programy telewizyjne… Nic nie osiągnął społeczny komitet obrony placówki, który deklarował, że wywiezie na taczce starostę Cubałę…

Pozwoliliśmy naszym posłom m.in. lekarzowi, prezydentom i radnym (też lekarzom) wybieranym dzięki naszym głosom – aby przez 16 lat nikt nie kontrolował i nie interesował  się, na jakim poziomie prowadzona jest przez Starostwo podstawowa opieka zdrowotna dla mieszkańców – grzmiała Helena Kaczmarek  w sali obrad 15 lipca 2017 r. – Przez tyle lat pozwoliliśmy sobie na to, że dzisiaj władze miasta odmawiają swoim mieszkańcom możliwości udziału w spotkaniach, natomiast radni  odmawiają nam zabrania głosu na sesjach zwyczajnych i nadzwyczajnych, w tak ważnej sprawie jakim jest nasze zdrowie. A dziś organizują sesję nadzwyczajną w sobotę o godz. 19 – tak specjalnie, żeby nie dotarła na sesję duża grupa mieszkańców. (…)

Mieszkańcy Piotrkowa, pacjenci, w większości starsi, schorowani ludzie zostali oszukani przez władze samorządowe. Pamiętajcie o tym przy jesiennych wyborach, aby po raz kolejny nie głosować na tych, którzy dbają tylko o swoje interesy, którzy niszczą, demolują i zadłużają miasto.

Zdjęcia wykonane dzisiaj przez red. Reisinga mają wymiar symboliczny.

→ (mb)

22.01.2018

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Obnażona prawda o niszczeniu służby zdrowia w Piotrkowie”

 

 

16
3

2 myśli na temat “Piotrków. Przychodnia na złom! Likwidacja właśnie trwa

 • 23/01/2018 o 16:54
  Permalink

  Po co przychodnia? Mediateka nie wystarczy?

  5

  3
  Odpowiedz
 • 23/01/2018 o 12:00
  Permalink

  Niestety, ci „starsi, schorowani ludzie zostali oszukani przez władze samorządowe” mają baaaardzo krótką pamięć. Jesienią Chojniak razem z doktorem Błaszczyńskim zrobią kolejną akcję „Dbaj o serce”. o czym poinformują piotrkowskie kościoły, więc emeryci pobiegną chórem oddać głos na Chojniaka.

  10

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.