Piotrków. Ostatnie pożegnanie kasztanowców z ulicy Cmentarnej. Wiemy ile kosztowała wycinka

Kilka tygodni temu zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Piotrkowie z pytaniami dotyczącymi wydatków poniesionych na rozmaite cele, do których nie bardzo byliśmy przekonani, czy wręcz rozczarowani.

Uzyskane informację będziemy stopniowo publikować. Zaczynamy od kosztów usunięcia starodrzewia rosnącego do niedawna przy ul. Cmentarnej.

Wycięcie 31 szt. kasztanowców nastąpiło w oparciu o decyzję Urzędu Marszałkowskiego z dnia 4.12.2017 r. oraz umowę z 18 grudnia z firmą GREG-Garden Grzegorz Wojciechowski z Łodzi, ul. Herbowa 18. Firma przedłożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę na kwotę 15.400,00 zł.

Zgodnie z postanowieniami umowy drewno stanowi własność wykonawcy, który dokonuje wycinki
(bez frezowania) i uprząta teren drogi, codziennie, po wykonanej pracy – napisali urzędnicy.

Sprawdziliśmy, jak kształtują się ceny drewna. Ścięty materiał jest wyceniany na 500 zł / m3, natomiast tarcica kasztanowca to już wydatek rzędu 1100-1500 zł/m3.

→ (mb)

26.01.2018

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: „Piotrków. Ostatnie pożegnanie kasztanowców z ulicy Cmentarnej”

• czytaj także: > „Piotrków. Ostatnie pożegnanie kasztanowców z ulicy Cmentarnej. Odpowiedź z RDOŚ w Łodzi”

 

 

4
1

12 thoughts on “Piotrków. Ostatnie pożegnanie kasztanowców z ulicy Cmentarnej. Wiemy ile kosztowała wycinka

  • 21/02/2018 at 14:09
    Permalink

    Kolejna rzeź drzew: PKP wycina drzewa przy ul. Budki!

    To tak w ramach walki ze smogiem pewnie. A co na to prezydent?

    2

    1
    Reply
    • 21/02/2018 at 15:23
      Permalink

      W tym przypadku wnioskodawcą Polskie Koleje Państwowe, ziemia należy do kolei. (red.)

      0

      3
      Reply
  • 30/01/2018 at 17:17
    Permalink

    proszę wpisać w google:drewno kasztanowca..drewno praktycznie bez wartości,, a wartość opalowa mniejsza od wierzby czy topoli.. komu służą takie artykuły ??/

    3

    6
    Reply
    • 20/02/2018 at 21:22
      Permalink

      bez kasztanowca nie ma matur, cienia tlenu i klimatu ulicy Cmentarnej.
      No i szrotówek nie ma gdzie mieszkać.
      Jak ktoś chce mieć większą wartość opałową, to może palić banknotami.

      1

      1
      Reply
  • 28/01/2018 at 23:22
    Permalink

    Szykuje się kolejna rzeź niewinnych drzew. Tym razem przy ul. Sienkiewicza
    http://www.bip.piotrkow.pl/upload/20180125142302eo7f62lt1qpn.doc

    „ROZDZIAŁ III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
    Przebudowa ulicy Sienkiewicza w Piotrkowie Trybunalskim na odcinku od ul. Słowackiego do ul. Wojska Polskiego.
    W ramach realizacji zadania zostaną wykonane:
    (…)
    1.3. wycinka drzew (10 szt.) z karczowaniem pni”

    I jeszcze większa w innej części miasta: 30 drzew przy ul. Rzemieślniczej, 2 przy ul. Asnyka i 2 przy ul. Geodezyjnej.
    „Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem…”

    Idealne miasto wg Chojniaka wygląda zapewne jak Houston w Teksasie, USA:

    http://www.islandia.is/lhm/images/parking-houston.jpg

    13

    1
    Reply
  • 27/01/2018 at 13:07
    Permalink

    Jak to możliwe, że 18 grudnia podpisano umowę, a już 20-go wycięto wszystkie drzewa? Ciekawe, w jaki sposób szukano wykonawcy?

    14

    1
    Reply
    • 29/01/2018 at 08:08
      Permalink

      Do prokuratury z tym!

      8

      1
      Reply
  • 26/01/2018 at 21:33
    Permalink

    Są firmy (cała masa ogłoszeń w internecie), które wycinają drzewa za możliwość wywozu i późniejszej sprzedaży drewna. A tu ponad 15 tysięcy!!!

    14

    1
    Reply
    • 27/01/2018 at 11:57
      Permalink

      „Można jeszcze lepiej, bo kocham Piotrków! Całym sercem…”

      10

      1
      Reply
  • 26/01/2018 at 21:26
    Permalink

    Czy ktoś z UM albo ZDiUM-u sprawdza wycinkę drzew? Jakiś miesiąc temu zgłaszałem do Straży Miejskiej pochylony świerk w pasie rozdziału Al. Kopernika między al. 3 Maja a ul. Próchnika. Dzisiaj widziałem, że drzewo ścięto na wysokości ok. 1 metra. Czy na prawdę „fahofcy” Chojniaka sądzą, że z tego pnia coś odrośnie? Swoją szosą rok temu w styczniu jakiś kretyn obciął tym świerkom wszystkie gałęzie do wysokości ok. 2 metrów. Tak się pielęgnuje świerki?! Przed tą obcinką gałęzie tłumiły hałas, spaliny i światła samochodów z przeciwnej jezdni, ale jakiemuś baranowi to przeszkadzało!
    Może jakiś artykuł albo notatka o ww. świerkach?

    10

    4
    Reply
  • 26/01/2018 at 19:55
    Permalink

    dziwne, u mnie wycinają na swój koszt byle tylko mogli zabrać drzewo, a w Piotrkowie
    trzeba płacić 500 za wycięcie.

    14

    1
    Reply