Piotrków. 93. miesięcznica smoleńska

Kolejna kartka z kalendarza z 10. dniem miesiąca i śladem zaschniętej krwi.

W Piotrkowie Trybunalskim nie ma obelisku czy nawet tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, która zabrała życie 96 osobom. Dlatego niezmiennie od ośmiu lat przedstawiciele piotrkowskiego klubu „Gazety Polskiej” kładą wiązankę kwiatów i stawiają znicze w kształt krzyża przed pomnikiem katyńskim.

Także dziś, 10 stycznia 2017 r. o stałej porze – 17:15, na placu Tadeusza Kościuszki zgromadziło się jedenaście osób, aby oddać hołd poległym na obcej ziemi. Jak zawsze godnie, jak zawsze szczerze, z potrzeby serca, a nie na polityczne zamówienie.

Tradycyjnie, drugim punktem programu była msza św. za Ojczyznę i smoleńskie ofiary odprawiona w kościele farnym pw. św. Jakuba.

→ (mb)

11.10.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• o miesięcznicach czytaj: > tutaj

 

 

3
3

Jedna myśl na temat “Piotrków. 93. miesięcznica smoleńska

 • 11/01/2018 o 06:21
  Permalink

  Całe szczęście, że w Piotrkowie są jeszcze ludzie, którzy pamiętają o katastrofie smoleńskiej, bo każdy Polak (jeśli nim jest ) winien o niej pamiętać.
  Polska może być dumna, z Prezydenta prof. Lecha Kaczyńskiego, a teraz cała nadzieja naszego Kraju w Panu Jarosławie Kaczyńskim. Dobrze, że nie wsiadł do tamtego samolotu, to Wieki Mąż Stanu – uczciwy, wybitny polityk, dla którego dobro Narodu, wspólne dla większości obywateli jest najważniejsze.
  Niech Bóg go chroni i dalej prowadzi.

  3

  5
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.