Pamięć historyczna według Kacperka i Błaszczyńskiego

Jesteśmy pełni podziwu z jaką starannością przedstawiciele piotrkowskich władz samorządowych zaczęli obchodzić rocznice wydarzeń historycznych.

Po kompromitującej eskapadzie z 9 stycznia 2018 r., którą opisaliśmy w tekstach: pt. „Pamięć historyczna według Kacperka i Kaczmarka” i „Magistracki samochód na zakazie. Właściwa postawa Dariusza Śmigielskiego” przyszedł czas na następną.

Tym razem, 22 stycznia, z okazji 155. rocznicy wybuchu powstania styczniowego wiceprezydent Kacperek (były policjant) i przewodniczący rady miasta Błaszczyński (lekarz od płuc) złożyli kwiaty pod pomnikiem powstańczym znajdującym się na nowym cmentarzu w Piotrkowie.

Całkowicie zrezygnowano z fotografów usłużnych mediów, hojną ręką wspieranych przez urząd miasta, aby któryś nie utrwalił potencjalnej gafy czy wykroczenia. Zdjęcia robił magistracki urzędnik i po ocenzurowaniu zostały upublicznione, bo przecież społeczeństwo należy informować o wszystkim.

Kacperek i Błaszczyński i tak mieli sporo szczęścia, że zarządca cmentarza nie usunął ich z nekropolii za źle dobrany do okoliczności strój przewodniczącego, który wyglądał tak, jakby przed chwilą zszedł z narciarskiego stoku.

→ (mb)

25.01.2018

• foto: piotrkow.pl

 

 

2
3

2 myśli na temat “Pamięć historyczna według Kacperka i Błaszczyńskiego

 • 26/01/2018 o 12:39
  Permalink

  Oj tam! Oj tam! Zaraz strój niestosowny do wydarzenia. Taki ma modowy styl! I tyle!!! Sie czepiata!
  Były policjant? A nie milicjant? Chcę się upewnić. To na ulicy Inżynierskiej jest jakaś apteka? Nic nie wiem o tym. Jeżeli już to na Wojska Polskiego 77.

  2

  1
  Odpowiedz
 • 25/01/2018 o 18:41
  Permalink

  Stałem kiedyś za Marianem w kolejce w aptece przy ul. Inżynierskiej. Rozmawiał przez telefon i zachowywał się tak jakby wszyscy mieli go podsłuchiwać, o czym rozmawia. Zachowanie bardziej wskazujące na gangstera a nie na osobę publiczną.

  7

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.