Nowy rząd, nowe nadzieje

Dziś, o godzinie 12:10, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na podstawie art. 161 Konstytucji RP, na wniosek Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego postanowieniem z dnia 9 stycznia 2017 r. powołał nowych ministrów.
Nowy rząd premiera Morawieckiego. Foto: premier.gov.pl

Szefami resortów w zrekonstruowanym rządzie zostali: Teresa Czerwińska – minister finansów, Jadwiga Emilewicz – minister przedsiębiorczości i technologii, Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju, Łukasz Szumowski – minister zdrowia, Henryk Kowalczyk – minister środowiska, Joachim Brudziński  – minister spraw wewnętrznych i administracji, Jacek Czaputowicz – minister spraw zagranicznych, Mariusz Błaszczak – minister obrony narodowej, Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury.

Jednocześnie z zajmowanych stanowisk zostali odwołani: Antoni Macierewicz, Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Mariusz Błaszczak, Andrzej Adamczyk, Henryk Kowalczyk. Pełniący funkcję premiera Mateusz Morawiecki przestał być ministrem finansów i rozwoju.

Nowi ministrowie oprócz aktu nominacyjnego otrzymali z rąk prezydenta wieczne pióra. Oficjalną uroczystość zakończono o godz. 12:40.

Komentarz

Nasze wczorajsze prognozy dotyczące czterech ministrów okazały się trafione (czytaj: > „Zmiany w rządzie. Kto zostanie usunięty? Podajemy nazwiska”), choć mianowanie szefem resortu obrony Mariusza Błaszczaka jest dla nas sporym zaskoczeniem.

Ogólnie zmiany oceniamy pozytywnie i mamy nadzieję, że biało-czerwona drużyna Mateusza Morawieckiego nie ustanie w reformowania kraju.

→ (mb) / (cr)

9.01.2017

• foto: TV Republika / screen GT

• czytaj także: > „Mamy nowy-stary rząd!”

• zobacz galerię zdjęć z uroczystości: > tutaj

 

 

71
4

3 myśli na temat “Nowy rząd, nowe nadzieje

 • 09/01/2018 o 16:59
  Permalink

  GAZETA POLSKA i pan redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz pokazał „całe ja”:
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dymisja-macierewicza-tomasz-sakiewicz-ja-na-dude-juz-nie-zaglosuje/yrfr8m8
  Pan Sakiewicz jest jakiś dziecinny – obraził się, że nie spełniła się jego wizja, bo jest tak samo zarozumiały i butny, jak Antoni. On nawet nie zauważa, że ta jego „obietnica” była właśnie żenującym szantażem!!! Pora się przebudzić z tego „chamstwa” i stać się takim MĘŻEM STANU jak PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI. Czas mentalnych „leśnych dziadków” odchodzi w niepamięć!!! A prezydent Duda jeśli nawet to wynegocjował z obozem Jarosława, to dobrze zrobił. Nie może minister prymitywnie lekceważyć GŁOWĘ PAŃSTWA!!! TO JEST NIEDOPUSZCZALNE, BO JEST TO POSTAWA DEMORALIZUJĄCA NARÓD POLSKI!!! ŚRODOWISKO GAZETY POLSKIEJ a przynajmniej pan Sakiewicz idzie w kierunku SEKCIARSKIM – w tym negatywnym znaczeniu tego słowa!!! Pozdrawiam

  7

  4
  Odpowiedz
 • 09/01/2018 o 15:58
  Permalink

  Do Antoniego Macierewicza kieruję dziś żołnierskie słowa literatury pięknej, bo to dziś „WESELE”:
  „Miałeś, chamie, złoty róg,
  miałeś, chamie, czapkę z piór:
  czapkę wicher niesie,
  róg huka po lesie,
  ostał ci się ino sznur,
  ostał ci się ino sznur.”
  Antoni, jako najbardziej butny i arogancki minister rządów DOBREJ ZMIANY, okazał się być nieodpowiedzialny/nieprofesjonalny i dostał to, na co zasłużył. On nawet dla Piotrkowa GÓ.NO zrobił. To jest „polityczny SHOWMAN” a nie MĄŻ STANU, jak choćby PREMIER MATEUSZ MORAWIECKI, i się wreszcie doigrał!!! A TERAZ POWINIEN IŚĆ DO OŚLEJ ŁAWY POSELSKIEJ, JAKO ZWYKŁY POSEŁ I SIEDZIEĆ TAM AŻ SKRUSZEJE, JAK ZAJĄC NA MROZIE IDĄCY NA PASZTET.

  7

  7
  Odpowiedz
 • 09/01/2018 o 13:30
  Permalink

  Wlasnie zatrzymano dekomunizacje w wojsku. Do czego doprowadzi glaskanie nastepcow NKWD i KGB?

  8

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.