Ludzie Owsiaka: Dariusz Cecotka – szef sztabu WOŚP w Piotrkowie

Dariusz Cecotka jest niewysoki, ma 46 lat. Mieszka w Piotrkowie Trybunalskim. Lubi czystą wódkę, samochody i sprośne kawały. Od kilku lat kieruje lokalnym sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Kariera zawodowa Cecotki nie jest szczególnie imponująca. Skończył technikum mechaniczne, pracował w firmie sprzedającej części samochodowe. Po jakimś czasie, w tej samej branży, otworzył własną działalność gospodarczą, wynajął niewielki lokal przy ul. Wojska Polskiego.

Szybko się okazało, że jest kiepskim sprzedawcą, podmiot o nazwie „DC Cars” nie wytrzymał rynkowej konkurencji. Nie poddał się i trafił do niemieckiej spółki, gdzie odnalazł się w roli robotnika na produkcji.

Cecotka poglądy ma lewicowe i chętnie się z nimi obnosi. Usiłował zrobić karierę w polityce. Wszystko postawił na jedną, pomarańczową kartę. Niestety po Ruchu Palikota został tylko fetor, ale wspomnienia spotkań z z jego założycielem i wizyty w Sejmie są nadal dla Cecotki bezcenne.

Nadmiar wolnego czasu postanowił spożytkować jako społecznik. Przytulił się do Orkiestry Świątecznej Pomocy. Został jej miejskim koordynatorem. W styczniu 2016 r. „Gazeta Trybunalska” udokumentowała kradzież pieniędzy z puszek WOŚP (> link). Sprawa stała się głośna w kraju. Cecotka złożył w komendzie policji zawiadomienie przeciwko czworgu uczniom. Przy okazji wyszło na jaw, że jako organizator nie dopełnił swoich obowiązków, m. in. nie upewnił się czy nieletni wolontariusze mają zapewnioną opiekę ze strony osób dorosłych. Na list w tej sprawie, skierowany do prezesa WOŚP Owsiaka, do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Niedługo potem Cecotka usiłował siebie wybielić i zaczął bronić nastoletnich złodziejaszków. Jego wpis na facebooku nie dość, że brutalnie potwierdził ignorancję autora, to na dodatek był próbą manipulacji faktami. Opisaliśmy to szczegółowo w art. „Piotrków Trybunalski: szef sztabu WOŚP Cecotka łże na facebooku!”.

Dariusz Cecotka chętnie komentuje wydarzenia polityczne, demonstrując przy tym zwykłe chamstwo i brak umiejętności posługiwania się językiem polskim. O ile to drugie jesteśmy w stanie wybaczyć, bo intelektualnym orłem Cecotka nigdy nie był, to posługiwanie się wulgarnymi zwrotami, pełnymi nienawiści budzi w nas naturalny sprzeciw.

Ktoś, kto angażuje się w działalność publiczną, szczególnie delikatną ze względu na kontakty z młodzieżą winien świecić przykładem uczciwości, prawdomówności i kultury osobistej.

W przypadku Dariusza Cecotki tak nie jest. Jego opinie, jak również zamieszczane obrazki i cudze teksty nie nadają się do cytowania w niniejszym tekście, dlatego zamieszczamy je w formie screenów.

→ (mb)

13.01.2017

• foto: facebook.com, screeny / GT

• wszystkie publikacje dotyczące Cecotki są: > tutaj

 

 

78
5

14 myśli na temat “Ludzie Owsiaka: Dariusz Cecotka – szef sztabu WOŚP w Piotrkowie

 • 15/01/2018 o 19:39
  Permalink

  Czy można prosić o szanowną Redakcję o umieszczenie Waszego regulaminu, zasad według których będą publikowane komentarze.
  Piszę i jakoś nic z moich zapisków nie może się ukazać. Hmmm, dlaczego?

  1

  5
  Odpowiedz
  • 15/01/2018 o 20:13
   Permalink

   Szanowny Panie, regulamin portalu zawiera się w jednym zdaniu: kultura. Pańskie dotychczasowe komentarze nie nadawały się do publikacji. Jeśli chce Pan wyładowywać swoją frustrację prosimy korzystać z innych miejsc dostępnych w sieci. Zaczepne, infantylne, nic nie wnoszące wpisy nigdy nie będą zamieszczane na stronach „Gazety Trybunalskiej”. Pozdrawiamy. (red.)

   5

   2
   Odpowiedz
 • 15/01/2018 o 00:21
  Permalink

  Z roku na rok obserwuję coraz większą świadomość społeczną dotyczącą kapeli Owsiaka. Ludzi coraz mniej, zainteresowanie coraz mniejsze a z datków milionów przybywa. Czy w taki sposób próbuje się dalej dmuchać dziurawy balon? Zapewne najwięcej milionów przybywa w momencie puszczenia światełka do nieba, cały kraj proszony jest o zadarcie główek do góry a towarzysze harcują i konta łorkiestry pompują.

  8

  6
  Odpowiedz
 • 14/01/2018 o 14:07
  Permalink

  Dlaczego Owsiak i jego armia ręcami i nogami bronią dostępu do dokumentów finansowych Orkiestry, pomimo tak ważnej zasady jaką jest dostęp do informacji publicznej. Mało tego, takich informacji odmawiał Owsiak również Sądom. Czy ten człowiek stoi ponad prawem? A moze ten jego slogan ,,róbta co chceta” jest jedynie sygnałem w kierunku wąskiego grona znajomków? W latach 60 był taki gość Aleister Crowley, którego filozofia polegała na ,,rób na co masz ochotę”. Faceta okrzyknięto założycielem współczesnego satanizmu, negowanie dekalogu jako podstawę.
  Jak to jest, że z jednej strony niewinnie zbiera się datki dla chorych dzieci, a poza kamerami deprawuje młodzież na ,,Przystanku Woodstock”? Przecież tam jest wszystko począwszy od hary-kriszna na narkotykach i alkoholu kończąc.
  Co do finansów na samym szczycie ,,Wielkiej Kapeli”. Owsiak samozwańczo zatrudnił siebie i żonę na stanowiskach dyrektorskich. Lidia Niedźwiecka-Owsiak około 20 tys. zł brutto, jako dyrektor medyczny ,,Kapeli”. Jerzy Owsiak 13 tys. zł brutto, jako dyrektor graficzny spółki ,,Złoty Melon” należącej do fundacji. Do tego dochodzą umowy o dzieło zarówno dla żony, jak i samego Owsiaka na kwoty nawet 30tys. zł. To jest właśnie główne źródło biznesu prowadzonego przez ,,Złoty Melon” dla ,,Kapeli”. Do tego dochodza firmy powiazane załozone przez Owsiaków, takie jak ,,Mrówka Cała”, ,,Jasna Sprawa”. Kwoty wypłacane dla tych podmiotów sięgają milionów zł.
  Wszystkie te nazwy zakładanych firm kojarzą sie z niczym innym jak firma założona przez Marcina Plichtę – Amber Gold.

  11

  8
  Odpowiedz
  • 14/01/2018 o 19:06
   Permalink

   ćwierć wieku powtarzane są brednie na temat finansów WOŚP. Czy sądzisz, że przez ten czas
   gdyby było coś na rzeczy, to nie wyszłoby na jaw? Tym bardziej, że Owsiak to syn milicjanta.
   Zalecam lekturę sprawozdań finansowych WOŚP. Dostępne na stronie:
   https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

   8

   7
   Odpowiedz
 • 13/01/2018 o 22:28
  Permalink

  zapytajmy panią Pingot, co zacharapciła w poprzedniej edycji….

  9

  8
  Odpowiedz
 • 13/01/2018 o 22:19
  Permalink

  Hehehe dopiero jutro gra WOŚP, ale już dzisiaj prawaków zaczynają boleć dupy xD Słychać wycie? Znakomicie. A co do komentarza Tomasza radze zobaczyć rozliczenia WOŚP, prawie całe pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na sprzęt medyczny. Pracownicy albo pracują jako wolontariusze, albo rozliczani są z pieniędzy prywatnych sponsorów

  9

  15
  Odpowiedz
  • 14/01/2018 o 00:29
   Permalink

   ,,prawie całe pieniądze zebrane podczas finału przeznaczane są na sprzęt medyczny. Pracownicy albo pracują jako wolontariusze, albo rozliczani są z pieniędzy prywatnych sponsorów”

   No właśnie: ,,prawie całe pieniądze”
   Powiem tylko: Gdzie piniądze są za las?

   13

   7
   Odpowiedz
   • 14/01/2018 o 02:06
    Permalink

    WOŚP 99% zebranych pieniędzy przeznacza na cele statutowe, w 2016 roku podczas 24 finału WOŚP zebrano 72 696 501,53 zł, a na cele statutowe przeznaczono 72 763 818,31zł (źródło https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/wosp-rozlicza-24-i-25-final) Wystarczy trochę poszukać i poczytać. Jeżeli 99% to jest mało to proszę pokazać organizacje która 100% pieniędzy przeznacza na cele statutowe.

    5

    12
    Odpowiedz
 • 13/01/2018 o 21:53
  Permalink

  Jest wiele instytucji charytatywnych, fundacji, gdzie wiemy konkretnie komu pomagamy. Niekoniecznie trzeba się angażować w rozdmuchaną medialnie akcję Owsiaka.

  15

  9
  Odpowiedz
 • 13/01/2018 o 17:15
  Permalink

  W tym roku na ratunek Wielkiej Kapeli Owsiaka pospieszył niemiecki kapitał pod nazwą Comertzbank – właściciel niby polskiego mBanku, który przed sprzedaniem niemieckiemu kapitałowi nazywał się Bank Rozwoju Eksportu (BRE).
  Zanim zdecydujemy się na pomoc, zastanówmy się czy taki pośrednik dobrego gestu naszego serca jak ekipa Owsiaka i Cecotki jest właściwy. Ta cała kapela znajomków gra zbyt drogo, koszty obsługi są zbyt duże a wynagrodzenia zatrudnionych pracowników zbyt duże jak na dobroczynny gest.

  20

  10
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.