Ludzie listy piszą… smutne budy w smutnym Rynku

Dawno, dawno temu, kiedy Polska była krajem socjalistycznym i obywatel napotykał trudności z załatwieniem nawet najprostszej sprawy, stosowano zwrot „to się nadaje do prasy”.

Socjalizm, jako ustrój polityczny przeszedł do historii, jednak nawyki w społeczeństwie pozostały. Oto kolejny przykład, jak materia urzędnicza potrafi być oporna.

Zdjęcie zostało wykonane 18/01/2018. Kliknij, aby powiększyć.

Skontaktował się z nami Czytelnik, który w dosadnych słowach przedstawił problem: w połowie grudnia w Rynku Trybunalskim ustawiono drewniane budki z nadzieją, że dwudniowy, bożonarodzeniowy jarmark (> link) przyciągnie w tę część miasta tłumy. Następnie drewniaki były wykorzystane podczas miejskiej wigilii.

Na początku stycznia wrażliwy na estetykę Czytelnik zwrócił się z pytaniem do Pawła Małolepszego z Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta, kiedy obiekty zostaną usunięte?

W odpowiedzi usłyszał, że i owszem referat był inicjatorem imprez, ale ich organizacją zajmował się Miejski Ośrodek Kultury i tam należy się udać, aby rozpytać, co dalej z budami.

Człowiek zadzwonił więc do MOK-u, a tam mu powiedziano, że i owszem placówka kultury pełniła funkcję organizatora, ale to nie ona ustawiała domki tylko miejska spółka Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.

Skontaktowaliśmy się z kancelarią MOK i przedstawiliśmy zagadnienie. Po dwóch godzinach oddzwoniła do nas pani Joanna Fudaj i przeczytała następujące oświadczenie:

 

Komentarz

Sprawę uważamy za załatwioną, choć w naszej ocenie, kiedy kończy się przyjęcie należy po nim posprzątać jak najszybciej, a nie zwlekać blisko cztery tygodnie, szczególnie teraz, kiedy ten biedny, opuszczony Trybunalski Rynek jest przygnębiający jak wypowiedzi prezydenta Chojniaka o tym, że Piotrków nieustannie się rozwija.

→ (mb)

24.01.2018

• foto: ToyaGo / screen GT

• więcej z cyklu „Ludzie listy piszą…”: > tutaj

 

 

19
3

4 myśli na temat “Ludzie listy piszą… smutne budy w smutnym Rynku

 • 25/01/2018 o 14:31
  Permalink

  O, zniknął ten dziwny stożek, udający choinkę. 🙂

  5

  1
  Odpowiedz
 • 24/01/2018 o 20:43
  Permalink

  Mam nadzieję że w najbliższy możliwym terminie piotrkowianie usuną Chojniaka z urzędu.

  9

  2
  Odpowiedz
 • 24/01/2018 o 17:05
  Permalink

  Socjalizm, podobnie jak komunizm, nie zniknął jako ustrój polityczny, gospodarczy i społeczny. On się rozwija, lecz, jak określił to stan pan profesor Wolniewicz – on mutuje, czyli się dostosowuje i przekształca w zależności od sytuacji i potrzeb. Mamy tego przykłady w świecie i w Europie. A największym i najlepszym tego przykładem jest Unia Europejska, jego instytucje, przepisy i władze. Pozdrawiam.

  9

  2
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.