Lista dewiantów i przestępców seksualnych już dostępna w internecie

Blisko 800 nazwisk przestępców seksualnych opatrzonych zdjęciem i danymi identyfikacyjnymi znalazło się w jawnym rejestrze udostępnionym na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.

O pracach nad ewidencją pisaliśmy szczegółowo 30 września 2017 r. (> link), teraz można zapoznać się z jej efektami. Katalog zawiera informacje m. in.o  sprawcach gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem oraz gwałcicieli, których ofiarami były dzieci poniżej 15 roku życia.

Aby korzystać z rejestru publicznego nie trzeba się logować, a wyszukiwanie kryminalistów odbywa się po nazwisku, miejscu urodzenia, przebywania itd.

Już teraz można sprawdzić, czy ten miły, nowy lokator z VI piętra, który jako pierwszy mówi nam dzień dobry nie jest przypadkiem pedofilem-recydywistą, a ten jegomość, który ubiega się o pracę nie ma za sobą mrocznej przeszłości. Wystarczy wpisać adres: https://rps.ms.gov.pl/pl-PL/Public#/home.

→ (mb)

2.01.2018

• foto: MS

• grafika: GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

358
0

9 thoughts on “Lista dewiantów i przestępców seksualnych już dostępna w internecie

  • 14/01/2018 at 00:58
    Permalink

    Wiadomo co powinno się zrobić z kolesiami z tej listy. Myślę że półtora kilometra mocnego sznura by wystarczyło.

    1

    0
    Reply
  • 05/01/2018 at 15:19
    Permalink

    1. nie ma ksieży z piotrkowa????
    2. lepiej w wolnym czasie zajmować sie ładnymi dziewczynami niż szukać dewiatów jakis jak radzi autor ;)… chyba ze macie takie hobby

    0

    2
    Reply
  • 03/01/2018 at 14:47
    Permalink

    Tak to jest lista przestępców również, ale i PRZESTĘPCZYŃ też! Chodzi mi o to, że kobiety są tak samo niebezpieczne kryminalnie i według prawa do ukarania jak i facecie. A jak sądy kobiety traktują wraz z prokuraturami to jest widoczne w czasie procesów i po wyrokach oraz ich uzasadnieniach – za te same przestępstwa, najczęściej kobiety mają niższe wyroki, choć są oskarżane z tych samych paragrafów, co chłopy. I nie ma co się obruszać i wyzwiskami rzucać Panie Barbaro i Hermenegildo. Takie życie.

    2

    1
    Reply
  • 03/01/2018 at 09:38
    Permalink

    Państwo Redaktorstwo – Czy na tej liście są również, w ramach równouprawnienia KOBIETY?

    1

    5
    Reply
    • 03/01/2018 at 11:09
      Permalink

      Wystarczy minimum wysiłku, żeby zerknąć na listę i zobaczyć, że są. Obserwatorze od siedmiu boleści…

      6

      1
      Reply
    • 03/01/2018 at 12:34
      Permalink

      Tak i to calkiem sporo.

      2

      0
      Reply
    • 03/01/2018 at 13:44
      Permalink

      To nie jest lista, co do której można zastosować kryteria równouprawnienia. To jest lista PRZESTĘPCÓW, a więc osób, które takie przestępstwo popełniły. A jak wiadomo, mężczyźni częściej popełniają przestępstwa na tle seksualnym!

      3

      2
      Reply
    • 06/01/2018 at 11:53
      Permalink

      A wie szanowny pan dlaczego nie ma??? Bo piszą o dewiantach seksualnych i pedofilach a niestety przykro to stwierdzić ale w 90% to mężczyźni….

      1

      0
      Reply
  • 02/01/2018 at 19:04
    Permalink

    Lepiej poznamy naszych sąsiadów.

    5

    1
    Reply