Beata Mazurek wicemarszałkiem Sejmu, Macierewicz dostaje komisję

Posłanka PiS Beata Mazurek od dziś będzie pełnić funkcję wicemarszałka Sejmu.

O godzinie 10:00, 11 stycznia 2017 r., rozpoczęło się w parlamencie głosowanie nad kandydaturą Beaty Mazurek na zwolniony przez Joachima Brudzińskiego fotel wicemarszałka Sejmu.

Kliknij, aby powiększyć.

257  przedstawicieli społeczeństwa poparło tę propozycję. Mazurek nadal pozostanie rzeczniczką klubu Prawa i Sprawiedliwości i przewodniczącą sejmowej komisji do spraw polityki społecznej i rodziny.

„Funkcja Wicemarszałka Sejmu to ogromny zaszczyt i zobowiązanie, by z nowej roli wywiązać się jak najlepiej. Bardzo dziękuję za wszelkie wsparcie, które dostaję” – napisała na twitterze Mazurek.

Zdymisjonowany we wtorek Antoni Macierewicz został przewodniczącym podkomisji smoleńskiej, zastępując w tym miejscu Kazimierza Nowaczyka. Taką decyzję podjął nowy szef MON Mariusz Błaszczak.

Komentarz

Czy takie rozwiązanie satysfakcjonuje Macierewicza? Z pewnością nie. Coraz głośniej zaczyna się mówić o tym, że żelazny Antoni może wystąpić z PiS i dołączyć do nowego ugrupowania. Taki scenariusz byłyby dla partii Jarosława Kaczyńskiego prawdziwym ciosem w serce, bo nie ulega wątpliwości, że za Macierewiczem poszłaby także część członków ugrupowania.

Najbliższe tygodnie będą więc testem lojalności byłego ministra wobec partii i jej założyciela.

→ (mb)

11.01.2017

• foto: źródło TVN24 / screen GT, Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

#zelaznyAntoni

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.