Antoni Macierewicz na opłatku PiS w Piotrkowie (119 zdjęć i video)

10 lat Antoni Macierewicz jest posłem Ziemi Piotrkowskiej. Chętnie przyjeżdża do Piotrkowa, bo zawsze czekają tu na niego życzliwi ludzie i wierny elektorat.

Co roku w styczniu organizowane jest uroczyste spotkanie opłatkowe, na które zapraszani są posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 10, radni, lokalni politycy i szefowie dużych firm związanych z partią, działacze klubu „Gazety Polskiej”…

Tegoroczny program składał się z pięciu elementów: mszy świętej odprawionej w kościele parafialnym Najświętszego Serca Jezusowego, konferencji prasowej, wspomnianego spotkania opłatkowego, koncertu dla mieszkańców i zamkniętej narady w siedzibie PiS w Rynku Trybunalskim.

Podczas konferencji zroszeni parlamentarzyści złożyli krótkie oświadczenia. A. Macierewicz poinformował o subwencji w wysokości 5 mln złotych przeznaczonej na potrzeby służby zdrowia, ochrony zabytków sakralnych i zakupu sprzętu dla jednej z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Najwyższą kwotę, bo 800 tys. złotych otrzyma szpital w Opocznie, nie mniej, bo 750 tys. placówka w Bełchatowie; dla szpitali w Tomaszowie i Radomsku wygospodarowano 500 i 200 tys. Do piotrkowskiego PZOZ trafi 470 tys., a do kościołów: oo. Bernardynów i św. Jacka i Doroty odpowiednio 100 i 150 tys. złotych.

Zrezygnowano z zadawania pytań przez przedstawicieli mediów, aby uniknąć drążenia tematu związanego z dymisją wiceprzewodniczącego PiS z funkcji szefa MON.

 

Jak zawsze sala w podziemiach kościoła NSJ wypełniła się po brzegi, bo na tradycyjny opłatek dotarli także działacze PiS z okolicznych miejscowości. Po krótkiej modlitwie, zainicjowanej przez proboszcza ks. Stanisława Nowackiego, i świątecznej refleksji ks. kanonika Remigiusza Wysockiego, prowadzący uroczystość Zbigniew Ziemba (szef powiatowych struktur ugrupowania) przedstawił gości honorowych. Następnie głos zabrał poseł Macierewicz. W blisko 20 minutowym, emocjonalnym przemówieniu poruszył tematy społeczne i polityczne, a także złożył życzenia zebranym.

Antoni Macierewicz, Agnieszka i Szymon. Kliknij, aby powiększyć.

Następnie nadszedł czas na rozmowy i indywidualne powinszowania. Panowała znakomita, rodzinna atmosfera, a obecnym nie znikały z twarzy uśmiechy. Wielka w tym zasługa niezawodnego Swing Bandu „Kasztelania” z Rozprzy, wokalistki Agnieszki Kardas, która na tle męskiego składu zespołu błyszczała niczym gwiazda, a także młodziutkiego Szymona Wypycha, całkiem nieźle radzącego sobie z interpretacją popularnych piosenek.

Zaproszeni otrzymali drobne upominki przygotowane przez piotrkowski klub „Gazety Polskiej” i zaprzyjaźnioną drukarnię: egzemplarz ostatniego numeru „GP”, notesy, a także kultową, biało-czerwoną pelerynę przeciwdeszczową rozpropagowaną przez Jarosława Kaczyńskiego (> zobacz).

Jedynym zbędnym elementem była (na szczęście krótka) obecność fotografa Śmigielskiego z niemieckiego wydawnictwa, który trafił tam na siłę, choć nie był mile widziany z tego powodu, że jego mocodawcy wyraźnie promują antypolskie, lewicowe czy neokomunistyczne ruchy społeczne odpowiedzialne za sianie niepokoju w kraju. Do tego także odniósł się w swoim wystąpieniu Macierewicz, ironizując na temat polskojęzycznych mediów.

O godzinie 19., podobnie jak w zeszłym roku, w kościele głównym wystąpił Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego z towarzyszeniem chóru i solistów. Na temat muzyków pisaliśmy w zeszłym roku w artykule „Minister Macierewicz w Piotrkowie: msza, opłatek, koncert. (Dużo zdjęć)”, więc aby nie powielać słów uznania dla ich rzemiosła warto dodać, że są tak samo wyjątkowym „towarem” eksportowym, jak kołowe transportery opancerzone Rosomak.

Jedna z przesympatycznych piotrkowskich rodzin z małą Alicją w towarzystwie A. Macierewicza. Kliknij, aby powiększyć.

Wspaniałe głosy, kultura muzyczna, uroda, elegancja, piękne stroje i repertuar składający się z pieśni i utworów dawnych, patriotycznych, legionowych, a także kompozycji współczesnych jak np. „Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Żeby Polska była Polską” Jana Pietrzaka stworzyły niezapomniane wrażenia. Należy wspomnieć, że dyrektorem RZAWP jest płk dr Paweł Lewandowski – także obecny podczas koncertu.

Dwudniowy pobyt Antoniego Macierewicza na Ziemi Piotrkowskiej był bogaty w wydarzenia kulturalne, dostarczył ich uczestnikom wielu wzruszających momentów. Mamy także nadzieję, że pozytywnie wpłynął również na posła. Są tutaj ludzie, którzy go autentycznie kochają.

→ Mariusz Baryła

15.01.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Antoni Macierewicz na koncercie orkiestry dętej w Gorzkowicach (dużo zdjęć)”

 

 

25
6

7 myśli na temat “Antoni Macierewicz na opłatku PiS w Piotrkowie (119 zdjęć i video)

 • 25/01/2018 o 19:33
  Permalink

  Zamkni Pan ten kram bo tylko redaktor tej gazety wybiela nieudacznika Macierewicza zenada hanba dla Pana

  8

  2
  Odpowiedz
 • 17/01/2018 o 18:21
  Permalink

  A tak dla uśmiechu i rozluźnienia atmosfery bezstronnie pisząc i mówiąc, to dziewczyny i kobiety z środowisk prawicowych są z 5x ładniejsze od tych z lewicy. Czy może się mylę i mam zachwiany gust?

  4

  5
  Odpowiedz
 • 17/01/2018 o 16:47
  Permalink

  Alarmuję, za Panami Stanisławem Michalkiewiczem i Marianem Miszalskim, o bardzo poważnym zagrożeniu dla Polski i Polaków!!! Jakoś nie słychać, aby obecnie rządząca „Dobra Zmiana” i protestująca nieustannie „Opozycja Totalna”, wraz ze swoim zapleczem medialnym o tym zagrożeniu mówiła i pisała, czy wyjaśniała zagrożenie albo reagowało i mu zapobiegała. Nie ma tego. Jest cisza, znamionująca, że jest to spisek wobec Polski i innych państw Europy Środkowowschodniej, szczególnie Czech i Węgier. Jedynym środowiskiem widzącym zagrożenie i próbującym mu zapobiec jest Polonia Amerykańska, a wśród nich urodzony i wychowany w Piotrkowie Pan Małek – http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4121 !!!! Czy na tym spotkaniu z Panem Posłem, byłym M.O.N. w tej sprawie ktokolwiek zabrał głos i zapytał będących tam parlamentarzystów o przeciwdziałania i środki zaradcze rządu i sejmu? Czy spisek ten będzie zamilczany, aż zostanie zrealizowany i dopiero wówczas obudzimy się z ręką w nocnym naczyniu? Przepraszam, dochodzą mnie informacje, że na niektórych stronach internetowych, tych bardziej oficjalnych i popularnych są już na ten temat artykuły i komentarze. Nie wiem, nie sprawdzałem. Jak długo jeszcze będzie jednak cisza, a może lekkie szepty, a przecież należy bardzo głośno krzyczeć w sprawie tego spiskowego zagrożenia. Pozdrawiam, z nadzieją, że będzie mądry i zdecydowany człowiek albo środowiska, które zwalczą i zapobiegną temu gardłowemu dla Polaków i Polski zagrożeniu. Z Panem Bogiem!

  4

  1
  Odpowiedz
 • 16/01/2018 o 23:49
  Permalink

  I jeszcze jedno – z ostatniej chwili. To, co „odprawia” – mimo wszystko – ten smutny Antoni w kontekście tego prezydenckiego generała BBN, pokazuje dobitnie, że jest on człowiekiem SKRAJNIE ZŁOŚLIWYM z przyklejonym faryzejskim „uśmieszkiem”. Albowiem, gdy jeszcze był ministrem ON wykazał się brakiem elementarnych umiejętności w zakresie komunikacji interpersonalnych. Przecież ośrodek prezydencki jak i ośrodek rządowy reprezentowany jest przez jeden polityczny obóz – OBÓZ DOBREJ ZMIANY JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO. No ale Antoni musiał właśnie zrobić niepotrzebny smród o jakieś formalizmy!!! Takie sprawy w NORMALNYCH RODZINACH załatwia się bezszelestnie, bez niepotrzebnego fetoru. I nie chce mi się wierzyć, że prezydent Duda jest taki „głupi”, że upierałby się przy gen. Kraszewskim tylko na złość Antoniemu. To jest wręcz nieprawdopodobne!!! No a Antoni, już po degradacji z MON – chwilę temu, „sika octem” i puszcza np. takie bąki: „Trzeba podkreślić, że był ogromny polityczny nacisk, by złamać prawo i od badania zagrożeń związanych z osobą gen. Kraszewskiego odstąpić”. Na pytanie, czy poświadczenie dostępu do informacji niejawnych zostanie Kraszewskiemu przywrócone, Macierewicz wyraził pogląd, że „to oczywiście mogłoby się zdarzyć, ale tylko wtedy, gdyby doszło do złamania prawa”. Jakkolwiek by nie było w sprawie tego generała BBN, to przyzwoitość nakazuje, że nie puszcza się w eter takich wypowiedzi, bo jest to kij w mrowisko, który może prowadzić ponownie do rozłamu w obozie dzisiejszej władzy. To jest SKUR..SYŃSTWO. i za takie choćby zachowania nie lubię tego MACIEREWICZA ANTONIEGO!!! http://www.pap.pl/aktualnosci/polityka-krajowa/news,1248450,lapinski-wypowiedzi-macierewicza-moga-byc-uznane-jako-proba-wywierania-nacisku-na-premiera.html Nie rozumiem, jak można być PRAWDZIWYM WYZNAWCĄ CHRYSTUSA, praktykującym katolikiem i być jednocześnie takim pokręconym psychicznie???!!! Jest takie stare powiedzenie: „PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM”. W przypadku Macierewicza pycha już była (i nadal jest – wbrew pozorom), upadek (przynajmniej ten wizualny polityczny) nastąpił parę dni temu a dodaję: jeśli ten człowiek się nie przemieni mentalnie, to wróżę mu UPADEK NA MIARĘ ARMAGEDONU. I to on sam, swymi nierozważnymi posunięciami doprowadzi do tego.

  6

  5
  Odpowiedz
 • 16/01/2018 o 22:21
  Permalink

  Nie ma jak to „sypnąć groszem” publicznym dla ubogich. Tak się właśnie ociepla wizerunek przed tzw. „ciemnym ludem” (nie obrażając nikogo). Widzę, że ten pan Macierewicz stosuje sprawdzoną strategię jak pan Chojniak – „kościółkowość i chrześcijaństwo na pokaz” oraz „prymitywne przekupstwo wyborcze” za publiczne pieniądze. I to w momencie, kiedy wokół niego zaczęło „robić się gorąco” i czuł w powietrzu degradację z MOCNEGO STANOWISKA MINISTRA OBRONY NARODOWEJ!!! „Teraz to już pan daj se spokój i wstydu oszczędź”! A przez te ostatnie 10 lat kandydowania w piotrkowskiem to co ten pan „załatwił” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) dla MIASTA PIOTRKOWA, czym się na trwałe pozytywnie odcisnął w funkcjonowaniu tego pięknego grodu piotrkowskiego?????????????? To, co Macierewicz robił i nadal robi to „wciskanie kitu/ciemnoty” i to z tym charakterystycznym obłudnym uśmieszkiem, który dostrzec też można u Chojniaka (ci panowie chyba mają tego samego doradcę do PR). Żal patrzeć, że w dzisiejszych czasach ludzie „kupują” takiego polityka!

  9

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.