Zaproszenie. Film „Luter i rewolucja protestancka”

Zapraszam Państwa na spotkanie z reżyserem Grzegorzem Braunem i jego najnowszym filmem „Luter i rewolucja protestancka” 4.12.2017 w Piotrkowie Trybunalskim.
Kliknij, aby powiększyć.

Film „Luter i rewolucja protestancka” Grzegorza Brauna to 100 minut prawdy o tzw. reformacji. Powstał z okazji jej 500-letniej rocznicy wystąpienia Lutra przeciw Kościołowi katolickiemu. W pigułce przedstawia Lutra, jego życie, ideologię oraz to kto się nim inspirował i do czego doprowadził.

Ten film musi zobaczyć każdy. Dokument miał swoją premierę 12.11.2017 r. w warszawskiej Kinotece i od tego dnia prezentowany jest na bezpłatnych pokazach w całej Polsce.

Producent filmu Fundacja Osuchowa daje nam możliwość zobaczenia tego dzieła również w Piotrkowie Trybunalskim. Pokaz połączony będzie ze spotkaniem z twórcą filmu Grzegorzem Braunem i producentem Włodzimierzem Skalikiem.

Zapraszam 04.12.2017 r. (poniedziałek) godz. 18:00 do Domu Nauczyciela w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Sienkiewicza 16.

 

Grzegorz Braun – ur. 1967, reżyser filmowy, publicysta, kandydat na urząd Prezydenta RP w 2015 roku; absolwent wrocławskiej polonistyki i studiów reżyserskich na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorem kilkudziesięciu filmów dokumentalnych m.in.: „Wielka ucieczka cenzora”, „Plusy dodatnie, plusy ujemne”, „Defilada zwycięzców”, „Marsz wyzwolicieli”, „Towarzysz generał”, „Eugenika – w imię postępu”, „Nie o Mary Wagner”, „Transformacja – od Lenina do Putina”. Jego teksty drukują m.in.: „Polonia Christiana”, „Historia Bez Cenzury”, „Polska Niepodległa”. W wyborach prezydenckich startował pod hasłem: „WIARA – RODZINA – WŁASNOŚĆ”; w wyborach parlamentarnych: „SZCZĘŚĆ BOŻE!”. Do akcji „budzenia śpiących rycerzy” powołał organizację „POBUDKA!”, która propaguje program: „KOŚCIÓŁ – SZKOŁA – STRZELNICA – MENNICA”.

Bezpłatne wejściówki do pobrania na: > https://braunmovies.com/pokazy/

Organizatorem pokazu jest Fundacja Osuchowa – producent filmu.

→ (mp) / Pobudka Klucz Piotrków Trybunalski

1.12.2017

• grafika: organizatorzy

 

 

8
2

5 myśli na temat “Zaproszenie. Film „Luter i rewolucja protestancka”

 • 10/12/2017 o 13:08
  Permalink

  A co Państwo wiedzą na temat filmu „DZIK”? Już pytałem o to? Była jego projekcja w Tomaszowie Mazowieckim.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 09/12/2017 o 16:24
  Permalink

  To wspaniale i bardzo dobrze, bo za długo to trwa, niczym reorganizacja rządu PiS. Trochę humoru i przymrużenia oka nie zaszkodzi.

  1

  0
  Odpowiedz
 • 09/12/2017 o 14:24
  Permalink

  Od prezentacji filmu i spotkania z reżyserem oraz dyskusji na tematy polityczne i religijne z Nim minęło już 5 dni i NIE MA jeszcze, na stronie „G.T.” relacji. DLACZEGO? CZYŻBY SPRAWY TAM BYŁY NIE BARDZO CIEKAWE I PRZEDE WSZYSTKIM POLITYCZNIE NIEPOPRAWNE? Jak widziałem reprezentacja Redakcji „G.T.” była 100 procentowa. Były robione również foty. Czyżby „Gazeta Trybunalska” przyłączyła się do zamilczania reżysera i filmu oraz reprezentowanych przez nich poglądów i postaw? W to nie wierze! Państwo, którzy idziecie pod prąd, jak jedyni na medialno-politycznej scenie Piotrkowa, nie zrobilibyście takiego dziwnego ruchu. Coś innego MUSI być, że jeszcze nie ma o tym spotkaniu i projekcji relacji. CO i DLACZEGO???????

  1

  0
  Odpowiedz
  • 09/12/2017 o 14:33
   Permalink

   Szanowny Panie, wyciąga Pan pochopne wnioski. Przygotowujemy aż trzy materiały z tego spotkania, które ukażą się wkrótce. (red.)

   1

   0
   Odpowiedz
 • 01/12/2017 o 19:03
  Permalink

  CHYBA PILNE i WAŻNE??!!!! Czy Redakcja „G.T.” wie cokolwiek na temat filmu jaki, w dniach od 1.XII.2017 do 5.XII.2017, będzie wyświetlany w Tomaszowie Mazowieckim w kinie „Włókniarz”, pod tytułem „DZIK”? Jest to ponoć historia gestapowca, który w czasie II w.ś. ścigał oraz maltretował Polaków i polską konspirację w Tomaszowie Mazowieckim i walczącego przeciw niemu oddziału partyzanckiego A.K. pod dowództwem „Dzika”. Obraz jest zagranicznej produkcji i reżyserii – jakiej??? Projekcje zaczynają się o 17.oo i 19.oo, chyba. Czy „G.T.” jest w stanie coś więcej się na ten temat dowiedzieć – kto jest pomysłodawcą, dlaczego zagranica to zrobiła, czy jest filmem obiektywnym i realnie zbliżonym do historycznych faktów, dlaczego nie jest reklamowany w mediach, itd. itp.?

  3

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.