W Polsce nadal istnieje Komunistyczna Partia Polski!

To skandal, że w Polsce istnieje Komunistyczna Partia Polski – powiedział PAP rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie dr Jerzy Bukowski.

„To partia, która odwołuje się do ideologii komunistycznej, która na swojej stronie internetowej pokazuje sierp i młot” – dodał.

 

KPP (> link) kontynuuje tradycji przedwojennej KPP, choć ze względu na zupełnie inną sytuację geopolityczną nie deklaruje likwidacji polskiego państwa i przyłączenia go do Rosji.

We wstępie do statutu ugrupowania czytamy:

Komunistyczna Partia Polski jest partią marksistowsko-leninowską nawiązującą do najlepszych patriotycznych i internacjonalistycznych tradycji polskiego ruchu robotniczego. Źródło swej działalności ideowo-programowej upatruje w idei komunistycznej, w niej bowiem widzi przyszłość świata. Dopiero komunizm uwolni ludzkość od niepewności jutra, od strachu przed wojnami, od nędzy i poniżenia. Położy kres panowaniu wyzyskiwaczy nad ludźmi pracy, panowaniu narodów silniejszych nad słabszymi. Jego realizacja zapewni materialny i duchowy rozkwit ludzkości. Przewodnią ideą Komunistycznej Partii Polski jest zbudowanie ustroju wolnego od wyzysku człowieka pracy najemnej i zapewnienie Rzeczypospolitej Polskiej niepodległości i pełnej suwerenności. Komunistyczna Partia Polski opowiada się za wszechstronną współpracą i współdziałaniem z organizacjami lewicowymi w Polsce i na całym świecie, stoi na stanowisku jedności ruchu robotniczego i przeciwstawia się wszelkim działaniom rozbijającym tę jedność.

Organizacja powinna zostać natychmiast zlikwidowana w ramach dekomunizacji. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

→ (mb) / PAP

14.12.2017

• foto: screen GT

• źródło: PAP Media

 

 

1
1

3 thoughts on “W Polsce nadal istnieje Komunistyczna Partia Polski!

 • 15/12/2017 at 18:34
  Permalink

  Ano to jest zaskakujące, że jest to łamanie prawa polskiego zakazującego propagowanie totalitarnych systemów politycznych, społecznych i gospodarczych, w tym KOMUNIZMU. Poniał? Co prawda kłóci się to z prawem do wolności i poglądów, lecz jak pogodzić wodę z ogniem?

  2

  2
  Reply
 • 14/12/2017 at 13:51
  Permalink

  tak, tak jak w USA, Czechach, Rosji, Hiszpanii, Grecji itd. …. 🙂 co w tym zaskakującego???

  4

  3
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.