Prezydent Duda otworzył Arenę Lodową w Tomaszowie

Tomaszów Mazowiecki otrzymał nowoczesny obiekt sportowy – Arenę Lodową – pierwszą w Polsce krytą halę do uprawiania czterech dyscyplin olimpijskich: łyżwiarstwa szybkiego, figurowego, hokeja i short tracka.
Kliknij, aby powiększyć.

Dziś, 14 grudnia 2017 r o godz. 15:00, nastąpiło uroczyste otwarcie budowli z udziałem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

– Mamy w Tomaszowie Mazowieckim poziom mistrzowski wśród zawodników, a teraz dodatkowo mamy obiekt, który śmiało może konkurować z najlepszymi tego typu obiektami – powiedział prezydent i dodał: – Mam satysfakcję, że także w łyżwiarstwie, „zaistniała dobra zmiana”.

W całorocznej hali mieszczącej 3,5 tys widzów, oprócz treningów i zawodów o charakterze krajowym i międzynarodowym znalazły się korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, a także bieżnia lekkoatletyczna. Oprócz tego w obiekcie będzie można organizować imprezy rozrywkowe i muzyczne, katalog pomysłów jest nieograniczony.

Koszt budowy wyniósł niecałe 49 mln złotych, miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w kwocie 20 mln zł.

→ (kk)

14.12.2017

• zdjęcie górne: od lewej prezydent Duda, prezydent Tomaszowa Witko, minister sportu Bańka, foto: Jakub Szymczuk / KPRP

• więcej o Tomaszowie Mazowieckim przeczytasz: > tutaj

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

 

 

15
4

2 thoughts on “Prezydent Duda otworzył Arenę Lodową w Tomaszowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.