Obchodzimy urodziny Boga i zapominamy o Jubilacie

Kiedy podczas świąt Bożego Narodzenia nie celebrujemy tego, że Bóg się rodzi na ziemi, a koncentrujemy się tylko na zabawie, prezentach i biesiadowaniu, następuje desakralizacja tych świąt – przypomina teolog dr hab. Michał Wyrostkiewicz z KUL.

U katolików czas narodzin Zbawiciela zawsze powinien wiązać się z refleksją i duchowym wyciszeniem, radość – jak mówi Wyrostkiewicz – nie może przemieniać się w wesołkowatość.

Komercjalizacja świąt i nadmierne skupianie się na przedmiotach nie prowadzi do niczego dobrego, ponieważ przesłania filozoficzny aspekt tego wielkiego wydarzenia.

 

 

→ (mb) / PAP

22.12.2017

• na zdjęciu: fragment witraża Corrado de Mochis da Colonia z katedry w Mediolanie, źródło: duomomilano.it

 

 

1
1

4 myśli na temat “Obchodzimy urodziny Boga i zapominamy o Jubilacie

 • 22/12/2017 o 17:08
  Permalink

  Bardzo dobrze! A kilku księży przesadza ze swoją zachłannością to fakt, co nie znaczy, że teolog nie ma racji! To księży, biskupów i szarych klechów, problem wobec Boga i wiernych, ich sumień. A sprawą katolików jest być przy Bogu i Jego Biblii i naukach. Z tego będą rozliczenie przed Sędzią Świata, Wiecznym Sędzią, nie z uprzywilejowanej kasty. I to by było na tyle!

  4

  0
  Odpowiedz
 • 22/12/2017 o 13:02
  Permalink

  Pan teolog niech nie przegina bo kiedyś Księża nie żądali tyle kasy za wszystkie ceremonie liczyło się samo bycie przed ołtarzem i zaduma a teraz tylko kasa i nic więcej.

  3

  3
  Odpowiedz
 • 22/12/2017 o 12:59
  Permalink

  Kiedyś Księża nie żądali tyle opłat. Ważne było sama uroczystość a teraz liczy się tylko kasa, więc niech Pan teolog nie przegina.

  2

  3
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.