Antoni Macierewicz – przyszły prezydent RP

W 2020 roku w Polsce odbędą się wybory prezydenckie. Choć do ich ogłoszenia pozostało jeszcze sporo czasu, już teraz można spekulować, czy aby na pewno naturalnym kandydatem na ponowną kadencję będzie Andrzej Duda, obecny prezydent.

Niestety, po wetach ustaw sądowych i walce prezydenta z Antonim Macierewiczem w sprawach wojskowych, współpraca Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą stała się trudniejsza i być może prezes zastanawia się, czy dalsze współdziałanie między Pałacem przy Krakowskim Przedmieściu a Nowogrodzką nie będzie obarczona zbyt dużym stopniem nieprzewidywalności.

Należy więc poszukać innego kandydata, doświadczonego polityka, o niezwykłej odwadze i determinacji w walce z wrogami wewnętrznymi i zewnętrznymi, absolutnie lojalnego wobec własnej Ojczyzny. Nikt bardziej nie spełnia wymienionych kryteriów niż obecny minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz.

Przez wiele lat polskojęzyczne media i rozmaici agenci wpływu przyprawiali temu niezwykłemu człowiekowi gombrowiczowską gębę. Wizerunek ministra, wykreowany przez te ośrodki propagandowe w oczywisty sposób odbiega od rzeczywistości. Jednak powtarzane tysiące raz brednie, usiłujące zniszczyć niewygodnego i niebezpiecznego, dla ich mocodawców, człowieka sprawiły, że część Polaków przyswoiła sobie negatywny obraz Antoniego Macierewicza. Prawda jest zgoła inna.

Minister obrony narodowej jest osobą o niespożytej energii, potrafi uczestniczyć w ciągu jednego dnia w wielu spotkaniach w kraju i wygłaszać tam znakomite przemówienia, aby za kilka godzin pojawić się za granicą, godnie nas tam reprezentując. Świetny mówca, erudyta, niezwykle elokwentny, obdarzony doskonałą pamięcią, znakomicie odpierający ataki dziennikarskich hien., przy tym w osobistym kontakcie niezwykle miły i uprzejmy, imponujący kindersztubą, której mogliby uczyć się od niego politycy opozycyjni. Kocha dzieci. Jest ojcem chrzestnym kilkorga z nich.

Jego rodzice byli pracownikami naukowymi, ojciec Zdzisław sprawował funkcję docenta chemii, a matka Maria posiadała doktorat z biologii. On sam jest historykiem, specjalistą od Ameryki Łacińskiej i znawcą  imperium Inków, władający językiem urzędowym Inków keczua. Był wykładowcą historii Ameryki Łacińskiej na Katedrze Iberystyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Macierewicz działalność polityczną rozpoczął na uczelni. W 1968 roku został aresztowany na kilka miesięcy za udział w strajkach studenckich przeciwko zdjęciu ze sceny Teatru Narodowego „Dziadów” Mickiewicza w reż. Kazimierza Dejmka. Po studiach dwukrotnie próbował dokończyć doktorat, jednakże z powodu zaangażowania w działalność obywatelską i opozycyjną (w 1976 r. współtworzył Komitet Obrony Robotnika) do tego nie doszło.

Był wielokrotnie aresztowany i prześladowany przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa, w stanie wojennego został internowany. Dopiero w listopadzie 1982 roku udało mu się zbiec z więziennego szpitala i ukryć aż do roku 1984 r.

Już w III Rzeczypospolitej, będąc ministrem spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego, ujawnił w 1992 r. listę tajnych agentów SB, wśród których znalazło się także nazwisko ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy.W 2006 roku, jako wiceminister obrony narodowej w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, zlikwidował Wojskowe Służby Informacyjne, niezweryfikowane po 1989 roku, oskarżane o popełnianie licznych przestępstw i kontakty z rosyjską agenturą.

Po tragedii smoleńskiej zaangażował się w wyjaśnianie jej przyczyn, tworząc specjalny zespól parlamentarny. W wywiadzie udzielonym kilka dni temu TV Republika stwierdził, że na wiosnę 2018 r. komisja przedstawi ostateczny raport i udowodni, że nie był to wypadek.To zaledwie fragment niezwykle bogatej działalności politycznej Antoniego Macierewicza.

Tworzył podziemne wydawnictwa, był członkiem wielu partii lub je zakładał. Od 2012 roku jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczącym ugrupowania, posłem na Sejm, a także pełnomocnikiem PIS w okręgu piotrkowskim.

Jeśli w wyniku spodziewanej rekonstrukcji rządu utraci stanowisko szefa MON na skutek nieporozumień z Andrzejem Dudą, to z jednej strony będzie to wielka strata dla naszej armii, za to z drugiej pojawi się czas i możliwość przygotowania do walki o przyszłą prezydenturę.

Najważniejszym zadaniem jest odklejenie przez PIS i prawdziwe, wolne media fałszywej opinii o Macierewiczu. Nie będzie to łatwe, ale jest możliwe. Szczególnie, jeśli powiedzie się repolonizacja mediów.

Antoni Macierewicz pełnił wysokie stanowiska państwowe, zawsze prezentował postawę patriotyczną, prawicową i narodową, nigdy nie dał powodu do jakichkolwiek spekulacji o charakterze obyczajowym, jest uczciwy do bólu nie ciągną się za nim żadne afery i podejrzenia.

Jestem przekonany, że wielu obywateli naszego kraju byłoby bardzo dumnych, gdyby Antoni Macierewicz został wybrany na najwyższy urząd w RP.

→ Zbigniew Rutkowski

1.12.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

#prezydentMacierewicz

 

 

68
11

4 myśli na temat “Antoni Macierewicz – przyszły prezydent RP

 • 03/12/2017 o 09:50
  Permalink

  Jako ostrzeżenie dla PiS, jego rządu i parlamentarzystów jest kolejny artykuł kolejnego publicysty, który poniżej zamieszczam – https://ziemkiewicz.dorzeczy.pl/subotnik-ziemkiewicza/49069/Akcja-arogancja.html Dobrze by było, aby obecnie rządzący wzięli sobie tego rodzaju uwagi do rozumu i serca dla naszego dobra, jak obywateli i państwa. Te uwagi są nie dla utrudniania i mieszania w „Dobrej Zmianie”, a dla lepszych rządów w Polsce i dla Polski. A ostrzeżeń tego rodzaju jest co raz więcej.

  5

  1
  Odpowiedz
 • 01/12/2017 o 19:06
  Permalink

  Prima Aprilis dopiero w kwietniu. Chyba że to artykuł sponsorowany?

  17

  7
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.