Alternatywa dla Niemiec stanowczo w obronie reformy sądownictwa w Polsce

Przewodniczący AfD, największej, nowej partii opozycyjnej w Bundestagu, zdecydowanie stanął w obronie reformy sądownictwa w Polsce.
Kliknij, aby powiększyć.

Prof. dr Jörg Meuthen jest cenionym ekonomistą, wykładowcą akademickim, jak również euro deputowanym, więc świetnie zna sytuację w Brukseli. Dzisiaj, 21 grudnia, przedstawił niemieckim czytelnikom swoją opinię na temat reform w Polsce.

Na wstępie stwierdził, że być może takie problemy wydają się wielu Niemcom sprawą drugorzędną, jednak właśnie na ich przykładzie widać, jakie skutki przynosi dominacja przestępców zasiadających w Brukseli. Z punktu widzenia Brukseli – pisze prof. Meuthen – w 2015 roku naród polski miał niesamowitą bezczelność, że doprowadził do demokratycznej zmiany rządu.

Dla unijnych elit nie liczy się to – twierdzi polityk – czego pragnie większość Polaków. Oni mają wykonywać polecenia Angeli Merkel i jej kolegów. Dlatego konserwatywny rząd Beaty Szydło, a obecnie Mateusza Morawieckiego „jest znienawidzony przez brukselskie elity”. Wprowadzanie, wyczekiwanej przez społeczeństwo, reformy sądownictwa jest prawem Polaków i wewnętrzną sprawą Polski!

A co robi Komisja Unii Europejskiej? – pyta Meuthen – Teraz wyciąga „legalną bombę atomową” przeciwko temu suwerennemu krajowi, czyli art. 7 traktatów europejskich. To może ostatecznie doprowadzić do tymczasowej utraty przez Polskę prawa do głosowania w UE…

Argumentem dla Komisji Europejskiej jest rzekome „łamanie demokracji i rządów prawa”. Jednak takie przedstawienie sprawy jest według przewodniczącego AfD zniekształceniem faktów.

– Demokracja i rządy prawa – twierdzi polityk – nie zostały złamane przez Polskę, ale przez Komisję Europejską i rząd Merkel.

Jako przykład podaje bezprawną zgodę kanclerz Niemiec na zaproszenie imigrantów do strefy Schengen. Jednocześnie atakuje holenderskiego socjalistę Fransa Timmermansa pełniącego funkcję pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej. Twierdzi, że prowadzi on swoistą prywatną sprzeczkę przeciwko konserwatywnym władzom w Polsce. Chce doprowadzić do złamania suwerenności Polski!

Kliknij, aby powiększyć.

Polska powinna teraz – według prof. Jörgena Meuthena – wraz z Czechami, Węgrami i Słowacją pozwać Komisję Europejską i niemiecki rząd federalny za liczne przypadki naruszenia umów międzynarodowych w związku z ratowaniem euro i kryzysem migracyjnym.

W zakończeniu swojego wpisu przewodniczący Alternatywy dla Niemiec podsumował temat reformy sądownictwa: „Polska ma do tego wszelkie moralne prawo, ponieważ ten kraj zawsze walczył o Europę. Przez wieki Rzeczpospolita broniła się przed zagranicznymi wpływami: czy to muzułmańskim, sowieckim, czy jak obecnie, arogancką próbą obcego nacisku z Brukseli. Dlatego polskie stanowisko było i jest dobre dla wolnej Europy!”

→ Paweł Reising

21.12.2017

• grafika: AfD / GT

• więcej o AfD czytaj: > tutaj

Wszelkie materiały dostępne na stronach „Gazety Trybunalskiej” są chronione prawem autorskim; kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione.

 

 

24
1

5 myśli na temat “Alternatywa dla Niemiec stanowczo w obronie reformy sądownictwa w Polsce

 • 22/12/2017 o 17:03
  Permalink

  PRADA W OCZY KOLE? obojętne kto tę prawdę rozpowszechniania i publikuje? Propaganda lewacka swoich wrogów ubiera w szaty nazistów i faszystów i pragnie kłamstwem osiągnąć swoje cele zniewolenia każdego narodu i ludu Europy. Mahometanie przyjdą i wyprostują kręgi wszystkich Europejczyków i nie będzie żadnego „panimułj”. Dalej brynijcie lewacy w swoje mrzonki a zapłacimy gardłami za wasze szaleństwo.

  5

  0
  Odpowiedz
 • 22/12/2017 o 15:34
  Permalink

  Macie wy w ogóle godność i rozum człowieka? Alternatywa dla Niemiec do partia która odwołuje się do nazistowskiej historii Niemiec. To takich teraz sojuszników macie prawaki? Nazistów?

  0

  4
  Odpowiedz
 • 21/12/2017 o 20:53
  Permalink

  A może napiszecie też że cała Europa jak i większość Polaków nie popiera reform?

  1

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.