W intencji tych, co oddają cząstkę siebie

W niedzielę, 26 listopada 2017 roku, w kościele farnym pw. Św. Jakuba w Piotrkowie Trybunalskim odprawiona została coroczna, już 26. msza święta w intencji Honorowych Dawców Krwi.

Celebrował ją ksiądz Tomasz Estkowski, a kazanie wygłosił ks. Marek Kostrzewa. Na zaproszenie inicjatora uroczystości, piotrkowskiego Stowarzyszenia HDK na uroczystość przybyli przedstawiciele władz lokalnych. Byli wśród nich wójtowie gmin: Rozprza – Janusz Jędrzejczyk i Moszczenica – Marceli Piekarek. Zapracowanego prezydenta Piotrkowa reprezentował zaufany urzędnik Grzegorz Janowski, a nie mniej strudzonego przewodniczącego Rady Miasta zastąpiło dwoje radnych.

Kliknij, aby powiększyć.

Po mszy honorowi dawcy wraz z gośćmi posadzili na przykościelnym placu dwie pamiątkowe lipy, które obecni na miejscu kapłani poświęcili.

Następnie na plebanii odbyło się spotkanie zaproszonych gości. Przewodniczący Stowarzyszenia HDK Roman Piskorz, nie kryjąc wzruszenia, przekazał dla Szkoły Podstawowej Nr 16, w której przed ponad 50 laty rozpoczynał edukację, swoje odznaczenia i legitymacje. – Cieszę się – powiedział prezes Piskorz – że to co robimy, oddając cząstkę siebie dla ratowania życia ludzkiego, staramy się wciąż czynić.

Tego samego dnia swoje 86. urodziny obchodził honorowy kapelan piotrkowskich dawców ks. prałat Stanisław Socha.

→ (pr)

28.11.2017

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „20-lecie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi”

 

 

18
1

Jedna myśl na temat “W intencji tych, co oddają cząstkę siebie

 • 28/11/2017 o 18:10
  Permalink

  Wreszcie dobra wiadomość z P.Tr.!!!!

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.