Stalowa Wola. Nowy atak nożownika

Stalowa Wola, piątek, 17 listopada 2017 r. godz. 19:00. Podczas towarzyskiego spotkania w jednym z bloków przy ul. Dmowskiego doszło do nieporozumienia pomiędzy dwoma mężczyznami.

W trakcie kłótni 32-letni uczestnik imprezy wyjął nóż i wbił go w plecy swojego 29-letniego kompana. Kiedy dotarło do niego, co zrobił, rzucił się do ucieczki.

Wkrótce na miejscu pojawiła się karetka pogotowia, wezwana przez kobietę biorącą udział w nasiadówce, i patrol policji. Ofiara ataku w stanie ciężkim trafiła do szpitala. Policjanci pod nadzorem prokuratora rozpoczęli czynności wyjaśniające. Oprócz napastnika została zatrzymana także kobieta, ponieważ jej wypowiedzi na temat zdarzenia nie były spójne.

Jak poinformował dwie godziny temu lokalny portal „stalowka.net” dziś w prokuraturze przesłuchano nożownika. Witryna zacytowała zastępcę prokuratora rejonowego Piotra Walkowicza, który stwierdził: -Mężczyzna nie przyznał się do tego, że działał z zamiarem pozbawienia życia drugiej osoby. Potwierdził natomiast, że podczas kłótni użył noża.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli wobec 32-latka zastosowano areszt tymczasowy. W zależności od kwalifikacji czynu grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności. Śledczy postawili także zarzut składania fałszywych zeznań kobiecie biorącej udział w spotkaniu.

Przypomnijmy, że blisko miesiąc temu, 20 października, w stalowowolskiej galerii handlowej 27-letni mężczyzna zaatakował przebywających tam klientów. Zranił 9 osób, jedna z nich zmarła (więcej: > tutaj).

→ (kk)

19.11.2017

• foto: pixabay.com

 

 

 

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.