Prezydent Andrzej Duda podziękował organizatorom Dożynek Prezydenckich 2017

Tomaszów Mazowiecki ma dwa ponadprzeciętne skarby. Jednym z nich jest rezerwat przyrody Niebieskie Źródła, a drugim wiceprezydent miasta Zofia Szymańska (30).

27 października br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie miało miejsce doroczne podsumowanie Dożynek Prezydenckich, które jak zawsze odbyły się w Spale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Prezydent Duda i jego żona Agata zaprosili przedstawicieli gmin: Tomaszów Mazowiecki i Inowłódz, aby podziękować za wzorową organizację imprezy.

Wśród barwnej reprezentacji jednostek samorządowych w skład której, oprócz władz powiatu i obu miejscowości, znaleźli się członkowie organizacji społecznych, strażaków, zespołów ludowych: „Królowianie”, „Brzustowianie”, „Cekinki” oraz Chóru Gminy Inowłódz, wyróżniała się wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego Zofia Szymańska ubrana w czerwoną bluzkę i czarną spódnicę idealnie dopasowaną do jej zgrabnej sylwetki.

Szymańska godnie i jednocześnie z naturalną lekkością reprezentowała władze Tomaszowa, prezydent Witko nie pojawił się w stolicy, gdyż tego samego dnia uczestniczył w inauguracji pierwszych Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie odbywającej się w nowo wybudowanej arenie lodowej.

Para prezydencka i zaproszeni goście obejrzeli film dokumentujący tegoroczne święto plonów. Następnie organizatorzy i współorganizatorzy dożynek otrzymali pamiątkowe dyplomy. Prezydent Duda nie szczędził przybyłym ciepłych słów i komplementował ich zaangażowanie w przygotowanie imprezy.

Po części oficjalnej rozpoczęły się serdeczne rozmowy, wykonywano pamiątkowe fotografie i smakowano potraw przygotowanych przez prezydenckich kucharzy.

→ (mb)

15.11.2017

• foto: KPRP

• więcej o Zofii Szymańskiej można przeczytać: > tutaj

 

 

20
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.