Ludzie listy piszą… obsrana kamienica

Czytelnik „Gazety Trybunalskiej” zwrócił uwagę na problem natury estetycznej jaki występuje na niedawno odnowionej kamienicy w centrum Piotrkowa.

Pan C.K. (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) napisał tak:

Witam Panie Redaktorze,

na świeżo odnowionej elewacyjnie kamienicy w Piotrkowie – róg ul. POW i ul. Wojska Polskiego, dochodzi do niepokojącego zjawiska. Otóż głośna akcja pana Chojniaka – „800 gołębi na 800 lecie” – doprowadza też do nieprzyjemnych konsekwencji w postaci „zagównienia” parapetów, elewacji i chodników przy nieruchomościach będących również w zarządzie miasta. Jak widać, jeszcze nieukończona kamienica przy ul. Wojska Polskiego 29/31 (o czym się chwali portal miejski http://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/elewacja-to-dopiero-poczatek-r12072 ; foto nr 1 pod tekstem) zaczyna proces „odchodowy” podobnie jak wspomniana na wstępie kamienica.

Posyłam w załączeniu kilka fotek z ostatniego czasu (09.11.2017), jako dowód w sprawie, o której piszę. Zapewne na dzień dzisiejszy nic się nie zmieniło.

 A tak to było w Poznaniu kilka miesięcy temu: https://epoznan.pl/news-news-75828-Komisariat_Policji_na_Wildzie_nie_radzi_sobie%20z_golebiami_27_funkcjonariuszy_ukaszonych_przez_insekty

Proszę o nagłośnienie tematu.

Pozdrawiam

Dziś po południu zrobiliśmy fotografie dokumentujące ten paskudny proceder. Ponieważ boli nas bardzo, że samorządowe pieniądze wydaje się lekką ręką, a większość tzw. „inwestycji” (jak zwykli mawiać tutejsi urzędnicy) jest przeprowadzana niefachowo i bezmyślnie, spieszymy jak zwykle z radą jak sprawę rozwiązać, bo np. taka dyrektor Majczyna, czy prezes Sapińska, nie mówiąc już o Chojniaku do tej pory na to nie wpadli. Instrukcja znajduje się na ostatniej fotografii. Jak widać inaczej dba się o swoje, inaczej o magistrackie i pomimo upływu blisko 30 lat w umysłach tych ludzi nadal tkwią socjalistyczne przyzwyczajenia.

→ (mb)

25.11.2017

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Piotrków filmowy: obsrana ławka – luty 2017”

• czytaj także: > „Zanieczyszczony pomnik świętego Jana Pawła II. Panie Chojnak szmata w łapę i do roboty!”

 

 

5
1

3 thoughts on “Ludzie listy piszą… obsrana kamienica

 • 26/11/2017 at 13:29
  Permalink

  Teraz po kolcu w kufę każdej magistrackiej miernocie.

  5

  1
  Reply
 • 26/11/2017 at 10:34
  Permalink

  bo miejski urzednik jest jak gołąb,sra na wszystko

  6

  1
  Reply
 • 26/11/2017 at 08:10
  Permalink

  Sprawa odchodowa gołębiuf (kpinka) jest trochę bardziej skomplikowana. DOKARMIANIE, a wręcz karmienie ptaków, a szczególnie gołębi jest, nie tylko w Piotrkowie, bardzo rozpowszechnione. Oprócz tego są osoby, które wyrzucają resztki potraw, czy odpady pokarmów za okno. W ten sposób ptaki i zwierzęta, szczególnie gryzonie (szczury – najazd piotrkowski? i myszy), mają stołówki i bez problemowe paśniki pod naszymi oknami. A pytam się gdzie straż miejska i policja, między innymi powołane do tego, aby przestrzegali obywatele porządku i czystości? Bo przepisy o porządku publicznym są, należ je jedynie przestrzegać i egzekwować. Kilkanaście mandatów i pójdzie w miasto informacja, że brudzenie żarciem się nie opłaca. Oprócz tego kilka razy w roku ściągnąć sokolnika ze swoimi podopiecznymi i ptactwo się przestanie panoszyć po piotrkowskim niebie. Gołębie na kamienicach, a w parkach stada krukowatych, również odstręczają od spacerów ze względów odchodowych. Kłaniam się.

  7

  1
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.