Leczenie szybkie i skuteczne

Późna jesień, zimo, mokro, to czas przeziębień, gryp i angin. W lekarskich poczekalniach zaraz zrobi się gęsto od pacjentów. Lepiej zatem zapobiegać niż leczyć. A do tego w każdej chwili lekarze mogą zastrajkować i utkniemy w kolejce w przychodni.

W telewizji, radiu próbują nas przekonać, że każdemu coś dolega, tylko tego nie zauważamy, jesteśmy mało spostrzegawczy. Aby pomóc wszystkim swoim odbiorcom oferują nam środki na różne schorzenia i dolegliwości. Zaczynając od leków na chrypkę, pierwsze objawy przeziębienia, gorączkę, ból gardła, kaszel – tu trzeba podkreślić za reklamą – suchy bądź mokry, bóle mięśni lub brzucha, po leki na bardziej skomplikowane objawy chorobowe. Na niestrawność, zwyczajnie zjedliśmy łakomie zbyt dużo, choć nasz żołądek zdecydowanie mówił: nie. Ale przecież były święta lub jakaś wielka impreza. Na zaparcie, gdy wizyty w toalecie nie przynoszą efektów, a chcemy unieść się nad ziemią lekko jak motylek.

Coś nam na pewno szwankuje: serce, wątroba, nerki, prostata lub pamięć. Jesteś studentem i czeka cię sesja, więc przydałoby się coś na koncentrację, a może chcesz się zapisać ma uniwersytet III wieku, ale niestety zdrowie już nie to. Suplementy diety, dodadzą ci wigoru, energii, spowodują, że twój mózg zacznie pracować na najwyższych obrotach i na pewno nie poczujesz zmęczenia. Wszystkie proponowane medykamenty działają szybko i skutecznie. Na stres, przygnębienie, problemy z zasypianiem, coś się na pewno znajdzie. Bo codziennie szef, pracownicy lub bliższa bądź dalsza rodzina doprowadza cię do białej gorączki. Aby przeciwdziałać złamaniom, osteoporozie mamy też cały arsenał leków i suplementów.

Należy mieć zawsze przy sobie leki na biegunkę, alergię, stany zapalne układu moczowego, hemoroidy i infekcje intymne. Bo przecież wszystko może się zdarzyć. Chcesz się pozbyć wzdęć, gazów, problemów łóżkowych? Zapewne coś dla siebie wypatrzysz. A nasza domowa apteczka zaczyna przypominać pokaźną walizkę, z której wysypują się kolorowe kapsułki. Na pewno masz problemy z cerą, łamią ci się paznokcie, wypadają włosy, albo siwieją, wszystko da się jeszcze naprawić. Bo organizm jak każdy mechanizm może czasem się zepsuć. A może coraz gorzej widzisz, ja od tych kolorowych opakowań na półkach w aptece dostaję oczopląsu i dlatego nigdy nie wiem, co wybrać, ale miła pani farmaceutka zawsze pomoże.

Każdy powinien coś łykać, chociaż tabletki na smukłą sylwetkę, bo jak przyjdzie jakaś poważniejsza choroba, to sam będziesz sobie winien, że nie próbowałeś przeciwdziałać wcześniej. Zatem popraw sobie krążenie, trawienie, odporność, humor, nie chcesz więcej usłyszeć jak trzeszczą ci stawy, nie chcesz czekać aż znów złapią cię bóle reumatyczne, przez które będziesz siedzieć w domu. Deszczowa lub mglista pogoda nie powinna zniechęcać do wypraw pieszych i rowerowych. Polacy leczą się sami, przynajmniej nie potrzebujemy specjalistów i dodatkowych badań, to duże oszczędności dla Narodowego Funduszu Zdrowia. Już teraz trzeba się zaopatrzyć w aptece na te jesienne miesiące.

→ Magdalena Cybulska

4.11.2017

• foto: pixabay.com

 

 

0
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.