Dlaczego nie działa program cela+?

To Paweł Kukiz jest autorem pomysłu cela+. I fakt że nie jest on realizowany, to wina obecnego rządu.

W ostatnim czasie wychodzą na jaw afery, ukrywane dotąd przed opinią publiczną, ale są też takie, znane od dawna, jak np. skandaliczne nagrania polityków PO w warszawskich restauracjach, czy choćby korupcyjna działalność Jana Burego z PSL.

Niestety sprawy te nie mają ciągu dalszego, nie toczyły się przed sądami, a winni nie zostali skazani i nie siedzą w więzieniach. Nie został oskarżony ani Radosław Sikorski, ani Bartłomiej Sienkiewicz, ani Marek Belka, nie mówiąc już o Janie Burym. Działa komisja do sprawy Amber Gold, działa komisja weryfikacyjna, lecz czy działa prokuratura? Nie wiadomo.

Taka bezsilność polityczna i prawna wobec znanych powszechnie przestępców wpływa zniechęcająco na uczciwych obywateli, którzy w pocie czoła zarabiają niewielkie pieniądze, na tych, których komisarz europejska Bieńkowska z PO nazwała idiotami, jeśli godzą się na zarobki w granicach 6 tys. zł. A przecież mógłbym wymienić bez trudu dziesiątki osób, które od dawna powinny siedzieć w więzieniach poczynając od skorumpowanych i działających na szkodę Polski polityków, sprzedajnych i reagujących na telefon sędziów, prokuratorów, szemranych biznesmenów, dziennikarzy pracujących za obce pieniądze i reprezentujących cudze interesy, agentów wpływu i wielu innych.

Zapewne zabrakłoby miejsc w dotychczasowych więzieniach, dla tysięcy osób, które powinny się w nich znaleźć. Myślę, że gdyby ogłoszono publiczną zbiórkę na budowę nowych miejsc odosobnienia dla ludzi w białych kołnierzykach, rujnujących  od prawie 30 lat nasz kraj, odzew byłby ogromny. Sam, choć mam niewiele, z chęcią bym się dołożył.

Dlaczego więc Zjednoczona Prawica nie chce podobnych procesów? Na pewno przy obecnych sądach przeprowadzenie przez nie takich spraw i uzyskanie wyroków skazujących byłoby niezwykle trudne. Poza tym mogłoby narazić PiS na poważne straty polityczne. Tak się przynajmniej wydaje politykom z tej partii. Gdyby jednak procesy były prowadzone z udziałem kamer, a przedstawione dowody ukazałyby całą ohydę i szkodliwość przestępstw dokonanych przez polityków obecnej opozycji, sędziów, prokuratorów, biznesmenów, współczesnych marksistów, czyli faszystów, to wtedy zamiast strat nastąpiłyby gwałtowne zwyżki poparcia dla rządu.

Kilka dni temu Parlament Europejski uchwalił rezolucję, mogącą uruchomić art. 7 Traktatu UE, co może doprowadzić do sankcji wobec Polski, także finansowych. Rezolucja powstała na podstawie donosów tzw. totalnej opozycji, szkalującej dobre imię Polski. Nie dość tego, sześciu europosłów Platformy głosowało za jej przyjęciem, co jest jawną zdradą własnego kraju. Wśród nich byli Janusz Lewandowski, który okradł Polskę w latach 90-tych i nie poniósł żadnych konsekwencji, były kapuś SB Michał Boni i pochodząca z rodziny resortowych zbrodniarzy Danuta Hübner.

Tacy ludzie już teraz powinni mieć postawione zarzuty, a w momencie utraty immunitetu natychmiast trafić przed sąd. Jak długo jeszcze państwo polskie będzie tolerować podobne łajdactwo? Musimy sobie zdawać sprawę, że działają oni na zlecenie pewnego sąsiedniego państwa i wynagradzani są grubymi plikami euro, a parlament europejski jest tylko kukiełkę w ręku kilku najsilniejszych graczy na terenie Europy.

Ostatnio prezydent Warszawy Gronkiewicz-Waltz, osoba podejrzana o przestępstwa prywatyzacyjne na miliony złotych, złożyła wniosek o zdelegalizowanie ONR-u, wniosek poparła Nowoczesna R. Petru. Chodzi o kilka haseł, rzekomo rasistowskich, niesionych przez niewielką grupę demonstrantów w czasie Marszu Niepodległości 11 listopada. Tymczasem były to hasła popierające politykę rządu, zakazującą wjazdu przybyszom  Bliskiego Wschodu i Afryki, którzy wyznają ortodoksyjny islam, grożący wprowadzeniu prawa szariatu i terroryzmem. Kolor skóry nie ma tu nic do rzeczy. Mamy u nas czarnoskórych obywateli  polskich, szczerych patriotów, którym nikt w Polsce krzywdy nie czyni.

W związku z tym mam pomysł, żeby najpierw zdelegalizować PO, PSL, SLD i Nowoczesną, bo te partie uczyniły tyle szkody naszemu krajowi, ile by nie uczynił niejeden najeźdźca. Wniosek zawsze można zgłosić, a o uzasadnienie nie ma co się martwić, bo argumentów jest aż nadto, poczynając od zdrady stanu, a kończąc na szacunkowym wyliczeniu, że w czasie rządów PO-PSL straciliśmy przez politykę tych partii ok. 500 mld zł.

Nie wiem, ile czasu potrzeba, żeby Polacy przejrzeli na oczy i zmietli te partie z powierzchni życia publicznego. Mam nadzieję, że nie będzie to trwało zbyt długo. I nie warto przejmować się Unią Europejską, tym gnijącym, marksistowskim trupem. Ona już schodzi z powierzchni życia politycznego, chociaż sama jeszcze o tym nie wie.

→ Zbigniew Rutkowski

19.11.2017

• foto: pixabay.com

• czytaj także: > „Potrzebna nowa Bereza Kartuska”

 

 

6
1

Jedna myśl na temat “Dlaczego nie działa program cela+?

 • 21/11/2017 o 18:09
  Permalink

  Brawo!!!! Czyżby Pan Autor zaczął czytać strony: PCh24.pl, prawy.pl, legitymizm.pl, michalkiewicz.pl, miszalski.pl, isakowicz-zaleski, cejrowski i podobne? Jeżeli tak, to dobrze, a jeżeli nie, to bardzo dobrze, że ma swój rozum i myśli oraz odwagę głoszenia swoich spostrzeżeń, poglądów i uwag. Gratuluję!!!! Raz jeszcze brawo! Świetny tekst. Niestety, trafi on do bardzo nielicznych, a argumenty zrozumie jeszcze mniej osób, bo emocje i brak logicznej myśli wśród większości moich Rodaków jest powszechny. Wynika to prawdopodobne z braku znajomości historii. Smutne i przygnębiające.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.