Czy prezydent Duda złoży ofiarę ojcu Rydzykowi?

Portal „niezalezna.pl” komentując wywiad prezydenta RP Andrzeja Dudy dla telewizji Trwam całkowicie pominął bardzo ważną kwestię dotyczącą rozwoju Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W materiale pt. „Prezydent Duda dla TV Trwam i Radia Maryja: o sądach, Ukrainie, MON i reparacjach” zacytowano wypowiedzi prezydenta Dudy odnoszące się do: ustawy o sądach, polityki zagranicznej, reparacji wojennych czy relacji na linii Pałac Prezydencki – Ministerstwo Obrony Narodowej.

Nie nie wspomniano o potrzebach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, która kształci w takich zawodach jak: dziennikarstwo, politologia, kulturoznawstwo, informatyka i in.

Nie ulega wątpliwości, że bramy toruńskiej uczelni opuszczają profesjonaliści, którzy muszą zastąpić zdegenerowanych piewców laickiej filozofii, hochsztaplerów i resortowe dzieci, które obsiadły prywatne stacje telewizyjne jak muchy. Polskie media muszą działać zgodnie z nauką Kościoła i elementarną uczciwością, a szkoła ojca Rydzyka takie gwarancje daje.

Ciekaw jestem, jak pan prezydent patrzy na tę reformę szkolnictwa wyższego? Jakoś tak preferuje się w niej uczelnie techniczne. Czy to nie pójdzie za daleko, czy np. teologia, filozofia, uważana za nie naukę – pytał prezydenta redemptorysta. – Bo to tylko techniczne. Ja tu na przykład widzę uniwersytety flagowe, a tamci inni to co? Patrzy się: jaki koń jest każdy widzi. Co człowiek potrafi, też się widzi. A dlaczego ten uniwersytet czy ten? Co będzie bez filozofii, bez humanistyki. Technokracja, automaty wychowywane, a nie ludzie myślący. Ciężko rządzić narodem myślącym, to chyba widzieli wszyscy nasi okupanci, jak niszczyli inteligencję, niszczyli duchowieństwo.

Ojciec dyrektor wspomniał o potrzebach studentów i szkoły : – Żeby studenci uczyli się, muszą zapłacić wszystko. Wiemy, jakie mamy trudności. Żeby znaleźć pieniądze na profesurę i tak dalej. A uniwersytet jakiś tam dostaje dwa miliardy budżetu z państwa. Niedużo mniejszy uniwersytet dostaje tylko miliard, czy aż miliard. A uczelnie prywatne?

Rydzyk zauważył sprzeczność w tym, że choć katolicy płacą podatki, to uczelnia, której jest założycielem „musi prosić pana Boga” o pieniądze na swoje utrzymanie. – Wszystko z tą reformą idzie w kierunku dehumanizacji – stwierdził dobitnie.

Kancelaria Prezydenta zaplanowała na przyszły rok wzrost wydatków o 25 proc., do 210 mln zł. Głęboko wierzymy, że kilka milionów zostanie przekazanych na utrzymanie WSKSiM.

→ (mb)

8.11.2017

• foto: youtube.com / TV Trwam

• wywiad jest do obejrzenia: > tutaj

• o o. Rydzyku czytaj więcej: > tutaj

 

 

0
3

3 myśli na temat “Czy prezydent Duda złoży ofiarę ojcu Rydzykowi?

 • 10/11/2017 o 14:16
  Permalink

  Rydzyk to najwiekszy szkudnik Polski jest to (…)

  5

  0
  Odpowiedz
 • 09/11/2017 o 09:26
  Permalink

  Wizerunkowo to Rydzyk umie sobie strzelić w kolana, zyjąc w luksusie prosi o pieniądze na uczelnie. To jakiś żart. Lepiej by było, gdyby zdekomunizowano Kościół i wszystkich ubeckich konfidentów, którzy ukryli sie pod sutanną, wyrzucono na zbity pysk. Pełnią oni jeszcze wysoko postawione stanowiska w naszym Kościele, tak jak już nieżyjący Józef Życiński (TW-Filozof)

  7

  0
  Odpowiedz
 • 08/11/2017 o 18:20
  Permalink

  Znowu pazerny Rydzyk prosi Pana Boga o pieniądze! Chciałabym być taka biedna jak on i jeździć Maybachem…..żenada!

  12

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.