Czy Andrzej Duda pragnie zostać królem Polski?

Wybór, nieznanego wcześniej większości Polaków, Andrzeja Dudy na prezydenta Polski wielu z nas zaskoczył.

Nie zaskoczył natomiast służb naszych i obcych. Służby nie próżnowały i, jak twierdzi dr Jerzy Targalski, natychmiast sporządziły portret psychologiczny nowej głowy państwa. Taki portret sporządza się zawsze w przypadku polityka, który po raz pierwszy zajął ważny urząd w państwie.

Celem tej analizy jest znalezienie jego słabych punktów, a następnie umiejętne manipulowanie taką osobą, aby działała, nawet nieświadomie, na korzyść zainteresowanych stron. Z tych badań wyszło, że Andrzej Duda posiada ogromne ego i słaby charakter. Początkowo wydawało się, że powyższa diagnoza nie ma wiele wspólnego z prawdą. Prezydent zachowywał się przyzwoicie, jeździł, reprezentował i przemawiał z klasą, o której jego poprzednik mógł jedynie pomarzyć.

Prezydenci: Węgier János Áder i Polski Andrzej Duda podczas spotkania w Piotrkowie Trybunalskim, 24.03.2017. Kliknij, aby powiększyć.

Dla mnie pierwszą oznaką, że być może analitycy służb mieli rację, była wizyta w tym roku A. Dudy i prezydenta Węgier w Piotrkowie. W jednej z sal zamkowych miałem okazję po raz pierwszy i jak dotąd ostatni z bliska obserwować na żywo naszego prezydenta. Nigdy dotąd nie widziałem podobnie nadętego człowieka. Chwilami bałem się, że uniesie się w powietrze, aż pod strop zamkowej komnaty lub pęknie niczym przekłuty balon. Uczucia,  które mnie wówczas ogarnęły, były na tyle nieprzyjemne, że straciłem całą sympatię do Andrzeja Dudy.

Kilka tygodni temu słaby charakter prezydenta wreszcie się ujawnił. Zawetowanie ustaw dotyczących KRS i Sądu Najwyższego oraz konflikt z Antonim Macierewiczem nie świadczy wcale o jego odwadze. Przyczyną decyzji o wecie było urażone ego i uleganie wpływom otoczenia. W składzie kancelarii prezydenckiej i wśród doradców znajdują się nie tylko koledzy A. Dudy ze studiów, ale ludzie z układu komunistycznego i postkomunistycznego. Spotkałem się też z opinią, że największy wpływ na decyzje prezydenta ma jego żona Agata, z domu Kornhauser. Jej ojciec Julian Kornhauser, z pochodzenia Żyd, czego sam nie ukrywa, jest znanym poetą, pisarzem, krytykiem i profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest ciężko chory i wycofał się z życia publicznego. W każdym razie jest lewakiem i bardzo nie lubi PIS-u. Z takiej rodziny wywodzi się żona Andrzeja Dudy i to może być przyczyną słów, jakie wypowiedziała w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego: – Panie prezesie, ja się pana nie boję.

Ale mówiąc serio wspomniany już wcześniej historyk i politolog dr Targalski w wywiadzie udzielonym portalowi „fronda.pl” (> link), mówi m.in.:

Wysokie poparcie dla prezydenta Dudy bierze się z polecenia bezpieki. Przypominam też o losie aneksu WSI, rezygnacja z publikacji aneksu to też kolejne osiągnięcie Andrzeja Dudy (…). Protektor Andrzej Duda nie pozwolił sądów skrzywdzić i będzie gwarantem ich dalszej, bezprawnej działalności w obronie złodziei i agentów.

Nie rozstrzygam tutaj czy Targalski ma rację, ale wiele na to wskazuje. Jak wiemy prezydent ma ambicję, żeby zmienić konstytucję. Na pewno po to, żeby zwielokrotnić swoje uprawnienia, może nawet zwiększyć ilość jego kadencji, a może wprowadzić absolutyzm i koronować się na króla Polski, bo nic poniżej nie zaspokoi ambicji pana prezydenta. Wałęsa chciał zostać prezydentem Europy, czemu Duda nie miałby zostać królem? Złota kareta i konie na pewno się znajdą.

Tymczasem PIS patrzy na to wszystko i nie bardzo wie, co robić. Jedno tej partii trzeba przyznać – nie ma szczęścia do ludzi. A kiedy nawet wygra wybory, potrafi każde zwycięstwo zmarnować.

→ Zbigniew Rutkowski

8.11.2017

• foto: Krzysztof Sitkowski / KPRP

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

2
3

2 thoughts on “Czy Andrzej Duda pragnie zostać królem Polski?

 • 09/11/2017 at 01:51
  Permalink

  Pozuje raczej na Ducze ,wali miny i ryczy jak Musolini w czasach jak byl przy wladzy, ale niestety zawsze wychodzi Maliniak!

  2

  3
  Reply
 • 08/11/2017 at 21:48
  Permalink

  Napisał miłośnik pisu. Będziecie siedzieć w pierdlu

  1

  3
  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.