Wiadomości TVP nie poinformowały o tragedii w Stalowej Woli

W głównym wydaniu Wiadomości TVP1 nie pojawiła się nawet najmniejsza wzmianka o ataku nożownika w galerii handlowej w Stalowej Woli.

Mimo, że z miasta, w którym rozegrał się dramat, cały czas dobiegają wieści o stanie zdrowia poszkodowanych oraz działaniach policji w celu wyjaśnienia przyczyn ataku Konrada K. na bezbronnych ludzi, wydawca Wiadomości Edyta Suchacka-Józefowicz prawdopodobnie uznała ten temat za mało istotny i nie skierowała go do emisji. W ten sposób miliony telewidzów zostały pozbawione dostępu do informacji, która dziś była dużo istotniejsza niż spotkanie prezydenta RP z prezesem PiS czy kontrole autobusów wożących dzieci do szkół.

Jest to o tyle dziwne, gdyż tragedią natychmiast zainteresowała się premier Szydło i minister Błaszczak, który nakazał wojewodzie podkarpackiej Ewie Leniart udanie się na miejsce zdarzenia i zapewnienie opieki medycznej i psychologicznej ofiarom ataku.

Na wieczornej konferencji prasowej w Stalowej Woli oficjalnie podano, że w wyniku napadu zmarła 50-letnia kobieta, a rannych, głównie w klatkę piersiową i głowę, zostało pięć kobiet i czterech mężczyzn – w wieku od 18 do 50 lat. Dwie osoby są w stanie krytycznym, cztery w ciężkim, a lekkie obrażenia odniosły pozostałe trzy.

Policja ustaliła, że napastnik cierpiał na depresję, leczył się psychiatrycznie. Tym samym wykluczono motywy religijne, ideologiczne i terrorystyczne. Jutro, w sobotę 21.10.2017 r., Konradowi K. mieszkańcowi Stalowej Woli zostaną postawione zarzuty.

→ (kk)

20.10.2017

• foto: GazetaTRYBUNALSKA.pl

• czytaj także: > „Atak nożownika w Stalowej Woli. Jedna osoba nie żyje, 8 rannych”

 

 

460
1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.