Stuhrowanie na okrągło

Aktor i reżyser Jerzy Stuhr napisał książkę.

Z tej okazji Rachela Berkowska z „wp.pl” przeprowadziła z autorem promocyjny wywiad pt. „Jerzy Stuhr: ”Maestro, czy wy naprawdę jesteście za torturami i karą śmierci?”. – Obruszyłem się” . W sieci ukazał się 25 października 2017 r. i natychmiast dwa zdania wypowiedziane przez odtwórcę roli Lutka Danielaka wywołały potężną falę oburzenia nie tylko wśród osób o przekonaniach prawicowych.

Pod koniec rozmowy profesor Stuhr stwierdził:

Jak się mnie pani pyta, jak się czuję jako Polak za granicą, to powolutku już mówię żonie na ulicy: ”Tylko nie za głośno po polsku”. Już się na tym złapałem.

Do wywiadu odniósł się Krzysztof Feusette z portalu „wpolityce.pl”; w polemicznym tekście zatytułowanym „Według Jerzego Stuhra Polacy są „niedouczeni” i „niewychowani”. Do syna Macieja – pasuje, jak ulał” napisał: „Wybaczcie Państwo, ale przez szacunek dla jego dawnych ról, nie skomentuję tego żadną puentą. Zwłaszcza, że musiałaby ona brzmieć i za głośno, i po polsku”.

Jak bardzo po polsku? Możliwości jest wiele, publicysta mógł sięgnąć na przykład po cytat z klasyka, który 11 listopada 2002 roku w Warszawie zawrócił się do upierdliwego wyborcy: „Spieprzaj, dziadu!”.

→ (mb)

29.10.2019

• foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

0
1

Jedna myśl na temat “Stuhrowanie na okrągło

 • 30/10/2017 o 12:10
  Permalink

  Uderz w stół, a nożyce się odezwą.
  Stuhr mówi o tym co widzi i z czym się spotyka. To nie jego wina, że jest tak jak mówi.
  Nie tylko on takie ma wrażenia, ale on ma możliwość i odwagę o nich mówić.

  2

  1
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.