Radny Dajcz będzie płacił alimenty swojej żonie!

Niewesołą minę miał dziś o godzinie 10:40 bezpartyjny radny Sławomir Dajcz (b. PiS), kiedy przewodniczący składu orzekającego Sądu Okręgowego w Piotrkowie SSA Grzegorz Ślęzak odczytywał wyrok w sprawie II Ca 325/17.

Anna Dajcz wytoczyła swojemu mężowi proces o przyznanie świadczenia alimentacyjnego, ponieważ pomiędzy małżonkami występuje znaczna dysproporcja w dochodach, a radny Dajcz nie poczuwa się do obowiązku dbania o kobietę, której przez Bogiem ślubował miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Miesięczne dochody Dajcza wynoszą 4635,23 zł, natomiast jego żona dysponuje rentą w wysokości 934,04 zł, co w żaden sposób nie wystarcza jej na utrzymanie. Sąd Rejonowy uznał, że za tę kwotę poniżana przez męża kobieta może żyć dostatnio i komfortowo. Nie zgodził się z tym Sąd Okręgowy, który przyznał pani Annie 500 zł alimentów miesięcznie.

Wyrok, który zapadł nie jest prawomocny. Dajczowi przysługuje prawo złożenia skargi do Sądu Najwyższego, ale jest mało prawdopodobne, aby z tej możliwości skorzystał.

To kolejna przegrana byłego radnego PiS przed piotrkowskim sądem, który – przypomnijmy – domagał się przed wymiarem sprawiedliwości zgody na umieszczenie swojej żony w zakładzie psychiatrycznym i ubezwłasnowolnenie w czym wspierali go syn i córka.

O Sławomirze Dajczu osobniku, który zwracał się do swojej żony per „świnio” i nakazywał bezbronnej kobiecie „spierdalanie do roboty” można przeczytać: > tutaj.

→ (mb)

5.10.2017

• na zdjęciu górnym: od lewej Dajcz i jego pełnomocnik Sadowski, foto: Mariusz Baryła / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

20
2

10 myśli na temat “Radny Dajcz będzie płacił alimenty swojej żonie!

 • 07/10/2017 o 15:03
  Permalink

  kłamczuch, oszust, znęczac, dwulicowiec.

  8

  0
  Odpowiedz
  • 07/10/2017 o 15:50
   Permalink

   Tez mnie to dziwi. Dotyczy to przeciez jednego z obecnych radnych, wiec ludzie to powinni wiedziec . Dobrze ze GT podjela ten temat.

   10

   0
   Odpowiedz
 • 06/10/2017 o 16:00
  Permalink

  Playboy radny doczekal sie tego na co zasłużył.
  Brawo. 1:0 dla Pani Anny Dajcz. Kibicuje Pani dalej.
  Brawo panie redaktorze za pomoc tej kobiecie, bo bez pana naglosnienia pewnie zamiecione byloby to pod dywan

  20

  1
  Odpowiedz
 • 06/10/2017 o 14:24
  Permalink

  Wymyślacz plotek i kłamstw doczekał się sprawiedliwości. Szkoda, że takie „cóś” (stosownie do inteligencji radnego) jest niby radnym.

  15

  1
  Odpowiedz
 • 05/10/2017 o 21:24
  Permalink

  Wreszcie zaczynam wieżyc w sprawiedliwość. Brawo Pani Aniu. Pokazuje Pani tysiącom kobiet bedącym w takiej sytuacji , że należy walczyć o swoje i nie dawac sie tyranom. Trzymam kciuki w dalszej walce

  20

  3
  Odpowiedz
 • 05/10/2017 o 20:22
  Permalink

  I BARDZO DOBRZE się stało! Tylko dziwi fakt, że zasądzono kobiecie JEDYNIE 500 PLN. Powinno być co najmniej 1000 PLN. A sędzia Sądu Rejonowego (może podać jego imię i nazwisko, SZANOWNA REDAKCJO), to powinien za swoją „wysublimowaną głupotę” ponieść jakieś konsekwencje. Może idąca dużymi krokami REFORMA SĄDOWNICTWA w naszym kraju doprowadzi do tego, że takie ewidentne absurdy już na poziomie I instancji będą „SYSTEMOWO PIĘTNOWANE”. P.S. A ten gość pochylony obok „złotoustego Sławka elegancika” to jego „papuga”, czy kto? Jeśli tak, to minę ma jak by się posr.ł. „Koniec świata panie Popiełek!!!”

  22

  4
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.