Premier Beata Szydło wystosowała depeszę kondolencyjną do prezydenta USA

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich – napisała premier Beata Szydło w depeszy kondolencyjnej, skierowanej do prezydenta USA Donalda Trumpa w związku z atakiem w Las Vegas.

Według najnowszych danych podanych przez miejscową policję bilans ofiar to co najmniej 58 osób, liczba rannych – 515.

„Szanowny Panie Prezydencie, z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęłam wiadomość o tragedii w Las Vegas, która pochłonęła tak wiele istnień ludzkich. W imieniu rządu RP oraz własnym pragnę złożyć na Pana ręce wyrazy solidarności i współczucia mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, dotkniętych skutkami tej wielkiej tragedii” – napisała polska premier do prezydenta USA.

„W tych trudnych dla amerykańskiego narodu chwilach łączymy się w bólu z rodzinami ofiar i poszkodowanych” – zapewniła.

O liście premier poinformował na Twitterze rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Do ataku doszło w niedzielę wieczorem (poniedziałek w Polsce), kiedy napastnik otworzył ogień do zgromadzonych pod gołym niebem uczestników koncertu country w Las Vegas. 64-letni sprawca popełnił samobójstwo. Światowe agencje piszą, że była to najkrwawsza tego rodzaju tragedia w najnowszej historii USA.

→ mp / Kurier PAP

3.10.2017

• zdjęcie: 2 października 2017 r. , Biały Dom, Waszyngton DC, prezydent USA Donald Trump informuje o tragedii w Las Vegas, foto: AP Photo/Evan Vucci, źródło: lasvegassun.com

• źródło: kurier.pap.pl

 

 

1
0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.