PiS – ucieczka do przodu. PO dwa razy dalej

Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na 248 mandatów w Sejmie, gdyby wybory odbyły się dziś – to wynik najnowszego sondażu wyborczego, przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

Ugrupowanie rządzące może dzisiaj liczyć na poparcie 42,8 proc. Polaków. Platforma Obywatelska, to zaufanie 22,2 proc. Polaków, na trzecim miejscu jest Kukiz’15 z 9,1 proc. poparcia.

Z badań wynika, że w Sejmie znalazłaby się też Nowoczesna (8,4 proc.), PSL (5,8 proc.) i SLD (5,4 proc.).

W przeliczeniu na mandaty, PiS mógłby liczyć na 248 miejsc w Sejmie, PO miałaby 114 posłów, Kukiz’15 – 40, Nowoczesna – 28, PSL – 18 i SLD – 11. Jeden mandat przypadłby mniejszości niemieckiej.

→ jas / Kurier PAP

30.10.2017

• grafika: pis

• źródło: kurier.pap.pl / portal tvp.info

 

 

0
0

3 myśli na temat “PiS – ucieczka do przodu. PO dwa razy dalej

 • 31/10/2017 o 07:00
  Permalink

  Grzegorz Lorek bedzie bardzo dobrym prezydentem tego miasta -prawnik,aktualny samorzadowiec, byly wiceburmistrz, sekretarz gminy, radny sejmiku woj., pracownik sejmu I europarlamentu… A przede wszystkim uczciwy I szanujacy ludzi czlowiek.

  2

  1
  Odpowiedz
 • 30/10/2017 o 15:54
  Permalink

  Najpierw trzeba wygrać a dopiero dzielić. W minionej kadencji na sondażach „przewiózł” się były prezydent B.Komorowski i co z tego wyszło wszyscy wiemy. W Piotrkowie, PiS nie ma odpowiedniego kandydata na prezydenta miasta który mógłby poważnie zagrozić a przynajmniej powalczyć z urzędującym K.Chojniakiem który na pewno będzie ubiegał się o reelekcję w 2018 r. Moim zdaniem kandydata na prezydenta Piotrkowa powinien PiS poszukać poza granicami naszego grodu np. w Łodzi, bowiem G.Lorek nie ma najmniejszych szans. Szkoda by było zmarnować kolejne 4 lata. A zresztą gdyby K.Chojniak przegrał to jego następca musiałby spłacać zaciągnięte długoterminowe pożyczki m.in. na budowę Mediateki która cały czas wzbudza uzasadnione kontrowersje mieszkańców spoza zwolenników i sympatyków K.Chojniaka.

  3

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.