Piotrków. Skutki nocnej nawałnicy

Potężne wichury, które minionej nocy przeszły nad Polską spustoszyły wiele rejonów kraju, nie ominęły także Piotrkowa i powiatu.

Według najświeższych informacji uzyskanych od przedstawiciela Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej wynika, że odnotowano 250 zgłoszeń; 25 dotyczyło zerwanych dachów, głównie na terenie okolicznych gmin. W mieście przewracały się reklamy, padały drzewa, gałęzie, wiatr rozrzucał śmieci… Na szczęście obyło się bez ofiar.

W miejskim parku im. ks. Józefa Poniatowskiego zniszczeniu uległo około dwudziestu starych drzew, cztery kasztanowce przewróciły się na ul. Cmentarnej, dwa z nich uszkodziły ogrodzenie kaplicy. Znacznie poważniejsze szkody wystąpiły na nekropoliach – wiatrołomy zniszczyły kilka zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu. Niewiele brakowało, a upadające drzewo zmiażdżyłoby grobowiec rodziny Saryusz-Wolskich herbu Jelita, w którym spoczywają przodkowie znanego europosła Jacka Saryusz-Wolskiego.

Dwa drzewa uderzyły w elewację szkoły przy ul. Broniewskiego, a z pałacyku stojącego u zbiegu ulic Kostromskiej i Wojska Polskiego zerwane zostało poszycie dachu.

Pierwsze zawiadomienia zaczęły napływać do dyżurnego PSP wczoraj, tuż po godzinie 21. Najwięcej odebrano między 5 a 6 rano, gdy mieszkańcy zaczęli wychodzić do pracy. Aktualnie trwa usuwanie skutków wichury, bierze w nim udział dwudziestu funkcjonariuszy.

→ Paweł Reising

6.09.2017

• foto: Paweł Reising / GazetaTRYBUNALSKA.pl

 

 

4
0

Jedna myśl na temat “Piotrków. Skutki nocnej nawałnicy

 • 09/10/2017 o 23:46
  Permalink

  A o który to pałacyk na kostromskiej, Panu red. chodzi (ten z siłką HEROS na piętrze czy bliżej Bib. Ped., przy którym był autokomis niejakich Pycinskich, z iglakami, forsycjami i innymi krzakami… na parterze była dżungla, a na górze są różne rośliny – 6 wielkich i starych 🌵ów niczym skały w Stonhenge i chyba storczyki, wgl to spora działka na której jest szklarnia i 3 garaże)? 🤓 Szkoda, że nie ma żadnego zdjęcia ze skrzyżowania Kostromskiej i WP… a tak naprawdę ten artykuł to świetna robota, choć widok zniszczonego drzewostanu jest megaprzykry! 🙂🙁

  1

  0
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.